نشست 135 میراث مکتوب به یاد «دکتر سیدمحمد دبیرسیاقی»

به گزارش روابط عمومی مؤسسۀ پژوهشی میراث مکتوب، یکصد و سی و پنجمین نشست از سلسله نشست‌های این مؤسسه، به مناسبت دومین سالگرد درگذشت استاد دکتر سیدمحمد دبیرسیاقی، به یادبود ایشان اختصاص دارد.

در این نشست که به صورت مجازی برگزار می‌شود، محمود مدبری، استاد دانشگاه باهنر کرمان، پژوهشگر ادبیات و مصحح، و مریم میرشمسی، پژوهشگر و کارشناس مؤسسۀ لغت‌نامۀ دهخدا، سخن خواهند گفت و مدیریت این جلسه نیز به عهدۀ الوند بهاری خواهد بود.

سیدمحمد دبیرسیاقی (۱۲۹۸ ـ ۱۳۹۷) پژوهشگر، نویسنده، شاعر، آموزگار ادبیات فارسی و مصحح متون کهن پارسی بود. وی در مؤسسۀ لغت‌نامۀ دهخدا و مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی مشغول به کار بود.

دبیرسیاقی نزدیک به ۸۰ متن ادبی و تاریخی را تصحیح و چاپ کرده است که از میان آن‌ها می‌توان شاهنامه فردوسی، دیوان منوچهری دامغانی، نزهة القلوب، فرهنگ سُروری و سلطان جلال‌الدین خوارزمشاه، لغت فرس اسدی طوسی و سفرنامه ناصرخسرو قبادیانی را نام برد.

نشست «به یاد دکتر سیدمحمد دبیرسیاقی» ساعت 19 روز چهارشنبه 16 مهرماه 1399 در پخش زنده (live) صفحۀ اینستاگرام مؤسسۀ میراث مکتوب به نشانی mirasmaktoob@ برگزار خواهد شد.

علاقه‌مندان می‌توانند با دنبال کردن صفحۀ اینستاگرام مؤسسۀ پژوهشی میراث مکتوب در این جلسه حضور یابند.