آغاز به کار سومین همایش بین‌المللی مولوی‌پژوهی

میراث مکتوب- کرسی مولوی‌پژوهی با حمایت صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور از سال 1396 به برگزاری گردهمایی­‌هایی در قالب همایش­‌های بین المللی مولوی‌پژوهی اقدام کرد. اولین همایش به همت دانشگاه ارومیه و با حضور شماری از مهمانان داخلی و خارجی صورت گرفت. همچنین مقرر شده بود که سومین همایش بین­‌المللی مولوی پژوهی به میزبانی دانشگاه اصفهان برگزار گردد که این نوبت از همایش از روز 26 آبان‌ماه آغاز شده و تا 26 آذرماه ادامه خواهد داشت.

این همایش با همکاری گسترده متخصصان زبان و ادبیات فارسی و اعضای هیئت علمی دانشگاه­‌های مختلف در سه حوزه کلی برگزار می‌­شود:

ـ نوآوری‌های علمی شامل: مبانی اندیشه‌­های مولوی، نسخه‌شناسی آثار مولوی، مولوی و شمس، نقد و تحلیل شرح‌­های آثار مولوی

- پژوهش‌­های کاربردی حوزه مولوی‌­پژوهی شامل: هنر، ادبیات کودک و نوجوان، روانشناسی و مشاوره

- مولوی‌پژوهی در حوزه بین­‌الملل شامل: مولوی‌پژوهی در ترکیه، چین، بنگلادش، هندوستان، منطقه بالکان و کشورهای عرب­‌زبان 

سومین همایش بین­‌المللی مولوی‌پژوهی به صورت نشست­‌های هفتگی برگزار می­‌گردد و هر هفته دو نشست در روزهای دوشنبه و سه شنبه با حضور سخنرانانی از دانشگاه­‌های اصفهان، ارومیه، تبریز، شهید بهشتی، الزهرا تهران، فردوسی مشهد، ، یزد، خوارزمی و نیز از کشورهای ترکیه، چین، منطقه بالکان، شبه قاره و کشورهای عرب زبان اجرا می‌شود. علاوه بر مراسم افتتاحیه و اختتامیه، در طول این همایش 14 نشست برگزار خواهد شد.

یکی از بخش­‌های «سومین همایش بین‌المللی مولوی‌پژوهی» تقدیر از تألیفات برتر در حوزه مولوی‌پژوهی در قالب مقاله، مجله، کتاب و رساله­‌های تألیف شده در دو سال اخیر است.

این همایش به صورت مجازی در نشانی زیر برگزار می‌شود:

https://skyroom.ui.ac.ir/ch/mvp

آدرس دبیرخانۀ همایش: اصفهان - میدان آزادی - دانشگاه اصفهان - دانشکدۀ ادبیات و علوم انسانی

تلفن دبیرخانۀ همایش: 03137933123