فراخوان جشنواره ملی پژوهش و فناوری سازمان اسناد و کتابخانه ملی

میراث مکتوب- نرگس نشاط، از برگزاری یازدهمین جشنواره ملی پژوهش و فناوری سازمان اسناد و کتابخانه ملی و برپایی نشست‌های علمی و تخصصی با موضوعات مختلف در این جشنواره خبر داد و گفت: مهلت ارسال آثار به این جشنواره 30 آذر خواهد بود و تمدید نخواهد شد.

دبیر علمی یازدهمین جشنواره ملی پژوهش و فناوری سازمان اسناد و کتابخانه ملی ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: این دوره از جشنواره پژوهش همانند سال گذشته در حوزه‌های موضوعی، علم اطلاعات و دانش‌شناسی، علوم آرشیوی و سندپژوهی، ایرانشناسی و اسلام‌شناسی، نسخه‌پژوهی و تاریخ شفاهی برگزار خواهد شد.

وی افزود: آثار یازدهمین جشنواره ملی پژوهش و فناوری سازمان اسناد و کتابخانه ملی باید در بازه زمانی مهر 1398 تا مهرماه 1399 در قالب‌های طرح پژوهشی، کتاب تألیف، تصنیف و تاریخ شفاهی، پایان‌نامه کارشناسی ارشد و رساله دکتری و ایده‌ها و تولیدات فناورانه تولید و به پایان رسیده باشد.

وی درباره چگونگی برپایی این جشنواره گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا یازدهمین دوره از جشنواره ملی پژوهش و فناوری سازمان اسناد و کتابخانه ملی به شکل غیرحضوری برگزار خواهد شد.

عضو هیئت علمی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران ادامه داد: همچنین قرار است به منظور بهره‌مندی بیشتر از جشنواره امسال چهار نشست علمی و تخصصی به صورت مجازی برگزار شود. در همین ارتباط جلسه‌ای با اعضای  شورای سیاستگذاری و همچنین  اعضای کمیته علمی جشنواره در مورد پیام جشنواره، چگونگی برگزاری نشست‌ها یا نحوه همکاری با اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها برگزار شد و مقرر شد از هفته پایانی آذرماه همزمان با آغاز هفته پژوهش نشست‌ها برگزار شود.

نشاط اظهار داشت: یازدهمین جشنواره پژوهش و فناوری سازمان اسناد و کتابخانه ملی با پیام «آینده روشن با پژوهش اثر بخش»  درتاریخ 24 دیماه  برگزار می‌شود و اسامی برگزیدگان اعلام و از آنها تقدیر خواهد شد. مطابق فراخوان اعلام شده متقاضیان حضور در جشنواره پژوهشی می‌توانند تا 30 آذر ماه آثار خود را ارسال کنند.

دبیرعلمی یازدهمین جشنواره ملی پژوهش و فناوری سازمان اسناد و کتابخانه ملی تاکید کرد: مهلت ارسال آثار تمدید نخواهد شد و پژوهشگران متقاضی برای حضور در این دوره از جشنواره پژوهشی می توانند  آثار خود را به آدرس: http://www.nlai.ir/research-festival ارسال کنند و از طریق «فرم‌های ثبت اثر» آثار خود را بارگذاری کنند.

منبع: پایگاه اطلاع‌رسانی کتابخانۀ ملی