نشست «به یاد دکتر غلامحسین یوسفی» برگزار می‌شود

به گزارش روابط عمومی مؤسسۀ پژوهشی میراث مکتوب، نشست «به یاد دکتر غلامحسین یوسفی» به عنوان یکصد و چهل و یکمین نشست از سلسله نشست‌های این مؤسسه، با همکاری مرکز آثار، مفاخر و اسناد دانشگاه فردوسی مشهد و مؤسسۀ فرهنگی هنری خردسرای فردوسی، به صورت مجازی برگزار می‌شود.

در این جلسه دکتر محمدجعفر یاحقی، از شاگردان و یاران و همکاران دکتر یوسفی، استاد زبان و ادبیات فارسی دانشگاه فردوسی مشهد، و عضو پیوستۀ فرهنگستان زبان و ادب فارسی، دکتر سعید حمیدیان، استاد زبان و ادبیات فارسی دانشگاه علامه طباطبائی، دکتر فرهاد عطایی، استاد روابط بین‌الملل دانشگاه تهران و سروش یوسفی، فرزند دکتر یوسفی، سخن خواهند گفت و مدیریت جلسه نیز به عهدۀ الوند بهاری خواهد بود.

دکتر غلامحسین یوسفی (2 بهمن 1306 ـ 14 آذر 1369)، ادیب، پژوهشگر، مصحح و استاد برجسته ادبیات فارسی بود که متن‌های مهمی همچون قابوسنامه، بوستان، گلستان، و غزل‌های سعدی را به شیوه‌ای عالمانه تصحیح و شرح کرده است. کارهای او در این حوزه، با وجود گذشت بیش از نیم قرن، همچنان در شمار بهترین نمونه‌های تصحیح متون کهن فارسی است.

از دکتر یوسفی، کتاب‌ها و مقاله‌های سودمند بسیاری در مباحث گوناگون ادبیات و زبان فارسی، و تاریخ و فرهنگ ایران‌زمین، و ترجمۀ کتاب‌هایی از زبان‌های عربی و انگلیسی و فرانسه برجای مانده است.

نشست «به یاد دکتر غلامحسین یوسفی» ساعت 18 روز جمعه 14 آذرماه 1399 در پخش زنده (live) صفحۀ اینستاگرام مؤسسۀ میراث مکتوب به نشانی mirasmaktoob@ برگزار خواهد شد.

علاقه‌مندان می‌توانند با دنبال کردن صفحۀ اینستاگرام مؤسسۀ پژوهشی میراث مکتوب در این جلسه حضور یابند.