دهمین همایش پژوهش‌های زبان و ادبیات فارسی

میراث مکتوب- دهمین همایش دوسالانه پژوهش‌های زبان و ادبیات فارسی با حضور استادان و پژوهشگران این حوزه در روزهای ۲۰ تا ۲۵ دی‌ماه از سوی انجمن علمی زبان و ادبیات فارسی و دانشگاه تربیت مدرس برگزار می‌شود. در این همایش که امسال به صورت برخط و در فضای مجازی برگزار خواهد شد در ۱۵ نشست تخصصی ۶۰ سخنران حاصل تازه‌ترین یافته‌های خود را طی ۶ روز ارائه خواهند کرد.

در مراسم افتتاحیه دهمین همایش پژوهش‌های زبان و ادبیات فارسی علاوه بر سخنرانی غلامحسین غلامحسین زاده رئیس انجمن علمی [استادان] زبان و ادبیات فارسی و رئیس دانشکده علوم انسانی دانشگاه تربیت مدرس و سخنرانی نجمه دری مدیر گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه تربیت مدرس و علیرضا فولادی دبیر علمی همایش، از سخنان کورش صفوی زبانشناس و استاد برجسته دانشگاه علامه طباطبایی و کامران تلطف استاد گروه مطالعات خاورمیانه دانشگاه آریزونا بهره خواهیم برد.

تازه‌ترین یافته‌های علمی استادان و پژوهشگران حوزه زبان و ادبیات فارسی در ۶ روز برگزاری همایش در ۱۵ نشست تخصصی با عناوین مطالعات تاریخ ادبی و گونه‌شناسی به دبیری سید مهدی زرقانی، ادبیات تطبیقی به دبیری نجمه دری، مطالعات میان‌رشته‌ای ادبیات به دبیری زهرا حیاتی، ادبیات غنایی به دبیری ناصر نیکوبخت، نشست اول نقد و نظریه ادبی به دبیری سید محسن حسینی، ادبیات عامه به دبیری حسن ذوالفقاری، بلاغت و تحلیل گفتمان به دبیری فردوس آقاگلزاده، کارکردهای اجتماعی ادبیات به دبیری عیسی امن‌خانی، سبک‌شناسی به دبیری نعمت ایران‌زاده، ادبیات حماسی به دبیری فرزاد قائمی، مطالعات عرفانی به دبیری علیرضا فولادی، تصحیح و نسخه‌پژوهی به دبیری سعید بزرگ بیگدلی، نشست دوم نقد و نظریه ادبی به دبیری قدرت‌الله طاهری و مطالعات زبانی به دبیری دکتر سعیدرضا منتظری برگزار می‌شود. برای ورود به همایش می‌توانید آنلاین تماشا کنید.