وبینار «رونمایی و معرفی مخزن الأسرار نظامی» برگزار می‌شود

به گزارش روابط عمومی مؤسسۀ پژوهشی میراث مکتوب، یکصد و چهل و ششمین نشست از سلسله نشست‌های این مؤسسه، با همکاری معاونت پژوهشی دانشگاه شهید بهشتی، در قالب وبینار و با موضوع «رونمایی و معرفی مخزن الأسرار نظامی» برگزار خواهد شد.

در این نشست جواد بشری با موضوع «نگاهی به پیشینۀ چاپ عکسی آثار نظامی، نگارگری ماوراء النهر و کتاب‌پردازی بخارا»، پژمان فیروزبخش با موضوع «نکاتی دربارۀ خوشنویسان و کتابداران بخارا در حدود قرن دهم قمری»، و علی صفری آق‌قلعه با موضوع «ضرورت بررسی‌های نسخه‌شناسانه بر پایۀ مکاتب نسخه‌پردازی» سخن خواهند گفت.

مؤسسۀ پژوهشی میراث مکتوب نسخۀ هنری مصوّری از «مخزن الأسرار نظامی» به خط میرعلی هروی (مورخ 944 هجری) را به‌صورت نفیس به چاپ رسانده است. این اثر به صورت نسخه‌برگردان از دستنویس به نشانی Supplement person 985 کتابخانۀ ملی فرانسه با مقدمۀ علی صفری آق‌قلعه چاپ شده است.

وبینار «رونمایی و معرفی نسخۀ هنری مصور مخزن الأسرار نظامی» چاپ شده از سوی مؤسسه میراث مکتوب، ساعت 16:15 روز یکشنبه 3 اسفندماه 1399 برگزار می‌شود و علاقه‌مندان به حضور در این نشست می‌توانند در ساعتِ جلسه با کلیک روی لینکِ زیر، به این وبینار وارد شوند.

http://sbu.ac.ir/webinar