مراسم بزرگداشت استاد اسماعیل سعادت برگزار می‌شود

میراث مکتوب- انجمن آثار و مفاخر فرهنگی مراسم بزرگداشت مرحوم استاد اسماعیل سعادت، ادیب، زبان شناس و مترجم را دوشنبه 11 اسفندماه، از ساعت 14 تا 16 برگزار می‌کند.

در این برنامه حسن بلخاری، رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، غلامعلی حداد عادل، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی، حسین معصومی همدانی، عضو پیوسته فرهنگستان زبان و ادب فارسی، اصغر دادبه، عضو هیأت مدیره انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، و سید علی آل داوود، عضو هیأت علمی مرکز دایرة المعارف بزرگ اسلامی، سخنرانی خواهند کرد.

استاد اسماعیل سعادت در سال ۱۳۰۴ در خوانسار متولد شد. در سال ۱۳۲۲ راهی گلپایگان و سپس عازم تهران شد .در سال ۱۳۲۴ پس از فارغ‌التحصیل شدن از  دانشسرای مقدماتی، به شغل آموزگاری در تهران مشغول شد.

در سال ۱۳۳۰ در رشته زبان فرانسه و انگلیسی از دانشکده ادبیات دانشگاه تهران مدرک کارشناسی گرفت و در سال ۱۳۳۱ که تحصیلات دانشگاهی را به پایان رسانید، از آموزگاری به دبیری ارتقا یافت. او در سال ۱۳۴۷ از دانشگاه تهران مدرک کارشناسی ارشد زبان‌شناسی گرفت.

سعادت، نویسنده، زبان‌شناس و مترجم آثار فلسفی، عضو شورای عالی ویرایش سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی، مدیر گروه دانشنامۀ تحقیقات ادبی فرهنگستان زبان و ادب فارسی و عضو پیوسته این فرهنگستان بود.

این مراسم به صورت زنده از صفحه اینستاگرام انجمن به نشانی زیر پخش می‌شود.

https://www.instagram.com/anjomanasarmafakher2

همچنین علاقه مندان می‌توانند به صورت همزمان فایل‌های تصویری سخنرانان این مراسم را در صفحات انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در فضای مجازی در آدرس‌های زیر مشاهده کنند.

https://t.me/anjomanasarmafakher

https://www.aparat.com/mafakherefarhangi