رونمایی از جلد اول «منتخبات فلسفه در ایران»

میراث مکتوب- به همت گروه فلسفه خانۀ اندیشمندان علوم انسانی جلد اول مجموعۀ «منتخبات فلسفه در ایران» با عنوان «از زرتشت تا خیام» رونمایی می‌شود.

سخنرانان این مراسم سید حسین نصر، غلامرضا اعوانی، مهدی امین رضوی و مهدی فدایی مهربانی هستند. دبیر علمی مراسم هم مالک شجاعی جشوقانی است.

مجموعه «منتخبات فلسفه در ایران» حاصل بیش از سه دهه تلاش ویراستاران آن سید حسین نصر، استاد دانشگاه جورج تاون، و مهدی امین رضوی، استاد دانشگاه مری واشنگتن، است که مسئولیت انتخاب متن، نگارش شروح و نظارت بر آن را برعهده داشته‌اند.

خوانندۀ این کتاب با یک مقدمه و شرح، وارد مهمترین بخش‌های متون اصلی می‌شود. بر این اساس، مجموعۀ «منتخبات فلسفه در ایران» هم با آثاری که تحت عنوان «تاریخ فلسفه» شناخته می‌شوند به کلی تفاوت دارد و هم فراتر از یک هستی‌شناسی صرف است و در میانۀ هستی‌شناسی و تاریخ فلسفه جای می‌گیرد.

جلد اول از مجموعۀ پنج جلدی منتخبات فلسفه در ایران که با عنوان «از زرتشت تا خیام» با ترجمه و تحقیق مهدی فدایی مهربانی به همت نشر فلات به چاپ رسیده است، در بر دارندۀ مهمترین متون حکمی و فلسفی پدید آمده در حد فاصل زندگی زرتشت و خیام است.

نشست رونمایی از این اثر روز یکشنبه ۱۷ اسفندماه ساعت ۲۰ برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان می‌توانند برای پیوستن به این مراسم از لینک زیر استفاده کنند.

www.skyroom.online/ch/hossein5092811/phi