نشست معرفی کتاب «آوارۀ درّه یمگان»

میراث مکتوب- بنیاد فرهنگی ژاله اصفهانی نشست معرفی کتاب «آوارۀ درّه یمگان» را که روایتگر داستانی بر پایۀ سرگذشت ناصر خسرو است، برگزار می‌کند.

این نشست به صورت مجازی با حضور محمدرضا توکلی صابری، نویسندۀ کتاب، و شهاب‌الدین ارجمندی برگزار خواهد شد.

ناصرخسرو حکیم، فیلسوف، شاعر، ریاضیدان و جهانگرد ایرانی، یکی از برجسته‌ترین شخصیت‌های ادبی، فلسفی، و دینی ایران در قرن پنجم هجری است. در چهل و دوسالگی در اثر رؤیایی، مسیر زندگی ناصرخسرو به تمامی عوض شد و او را که دبیری شراب‌خوار و لذتجو در دربار شاهان بود دیگرگون کرد. ناصرخسرو پا در سفری هفت ساله گذاشت و پس از آن به یک مبارز اجتماعی پرشور بدل شد که به مخالفت با مقامات دینی و سیاسی زمان خود پرداخت. این عزم راسخ در مبارزه با فساد دینی و سیاسی دشمنان فراوانی را برای او به بار آورد و به جانش سوءقصد شد که باعث شد از بلخ فرار کند و به درۀ یمگان در کوهستان‌های بدخشان پناه ببرد. اما او از پای ننشست و از همانجا با نوشتن و سرودن به مبارزه ادامه داد. خوانندگان کتاب «آوارۀ درّه یمگان» با سرگذشت پرماجرای ناصرخسرو و با چهره یگانۀ او آشنا می‌شوند.

کتاب «آوارۀ درّه یمگان» در 302 صفحه، در قطع رقعی، با جلد شومیز، از سوی انتشارات معین به چاپ رسیده است.

نشست معرفی این کتاب روز جمعه 22 اسفند 1399 ساعت 20:30 به وقت ایران (17 به وقت انگلستان و 12 به وقت آمریکا) از طریق نرم‌افزار Zoom (82928681286) برگزار خواهد شد و شرکت‌کنندگان نیازی به پاس کد نخواهند داشت.

برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به وبگاه www.jalehesfahani.com مراجعه کنید.