اعلام فراخوان سومین دورۀ جایزۀ ابن‌سیناپژوهی

میراث مکتوب- دبیرخانۀ جایزۀ جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران و گروه مطالعات فلسفه اسلامی و قرون وسطی در پژوهشگاه دانش‌های بنیادی، سومین دوره جایزۀ ابن‌سینا پژوهی را برگزار می‌کنند.

سومین دوره جایزه ابن‌سیناپژوهی در دو بخش زیر اقدام به پذیرش آثار می‌کند:

پایان‌نامه‌ها، رساله‌های دانشگاهی، رساله‌های سطح ۳ یا ۴ علوم حوزوی که در زمینه فلسفه یا منطق ابن سینا و به زبان فارسی نگاشته شده و در فاصله سال‌های 1394 تا 1400 دفاع شده باشند

مقاله‌های فارسی که دربارۀ فلسفه یا منطق ابن سینا نگاشته شده و در فاصله سال‌های 1394 تا سال 1400 منتشر شده باشند

لازم به ذکر است از مشارکت پژوهشگرانی که در دیگر کشورها پایان‌نامه یا مقاله‌ای به زبان فارسی درباره ابن سینا نگاشته‌اند نیز در این دوره از جایزه ابن‌سیناپژوهی استقبال می‌شود. در عین حال هر شخص می‌تواند تنها یک اثر ارسال کند.

علاقه‌مندان می‌توانند نسخه الکترونیکی (پی دی اف) پایان‌نامه یا مقاله، تصویر مدرک کارشناسی ارشد یا دکتری یا صورت جلسه دفاع، تأیید شده توسط دانشگاه یا مرکز آموزش عالی (در صورت ارسال پایان‌نامه) و فهرست سوابق علمی (cv) را تا 31 اردیبهشت‌ماه 1400به نشانی philosophy.ipm@gmail.com ارسال کنند یا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02122803669 تماس بگیرند.

گفتنی است این جایزه به افتخار پروفسور دیمیتری گوتاس و با حمایت وی تأسیس شده است. پروفسور گوتاس، ابن سیناپژوه برجسته که در سال 2015 برنده جایزۀ جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران شد، جایزۀ نقدی خود را به بهترین پژوهش‌های دانشگاهی یا حوزوی فارسی دربارۀ ابن سینا اهدا کرده است.