ابن سینا به چه کارمان می‌آید؟

میراث مکتوب- چگونه ممکن است زبان و اندیشه‌های هزارساله ابن سینا اکنون برای ما قابل درک، جذاب و تأثیرگذار باشد؟ چگونه ابن سینا در ساختن زبان فلسفی و منطقی ما نقش داشته است، مسائل اساسی آن را صورت‌بندی و مفاهیمی را معرفی کرده است که از مرزهای فلسفه و منطق ما فراتر رفته‌اند و در ادبیات و دین نقش مرکزی پیدا کرده‌اند.

هر چند نمی‌توان درباره‌ اهمیت ابن سینا در فرهنگ ایران اغراق کرد، راه پیش روی ما بازخوانی انتقادی میراث ابن سینا، آگاهی بر محدودیت‌ها و نواقص آن و پرداختن به مسائل و موضوعاتی است که احتمالا بسیاری از آنها در زبان و روش ابن‌سینا قابل پاسخگویی نیستند. ساختن یک چهارچوب نو ابن سینایی می‌تواند قدم بعدی در این مسیر باشد.

هفتمین نشست از مجموعه درس‌گفتارهایی دربارۀ بوعلی سینا، روز چهارشنبه ۱۸ فروردین‌ماه، ساعت ۱۱ صبح، با سخنرانی دکترسید نصرالله موسویان، عضو هیئت علمی پژوهشگاه دانش‌های بنیادی، با عنوان «ابن سینا به چه کارمان می‌آید؟» به صورت مجازی پخش خواهد شد.

علاقه‌مندان می‌توانند این درسگفتار را از اینستاگرام مرکز فرهنگی شهرکتاب به نشانی ketabofarhang، تلگرام این مرکز به نشانی bookcitycc  و صفحۀ این مرکز در سایت آپارات پیگیری کنند.