همایش «ایران‌شناسی: تجربه دیروز، وضعیت حال، نگاه به آینده»

میراث مکتوب- همایش بین المللی آنلاین «ایران‌شناسی: تجربه دیروز، وضعیت حال، نگاه به آینده» در تاریخ اول و دوم شهریورماه در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برگزار خواهد شد.

این همایش نخستین همایش سازمان در حوزه مطالعات ایرانشناسی است که در سطح بین المللی برگزار می شود و از محققان ایرانی و غیرایرانی که به زبان های فارسی، انگلیسی و عربی آثار و پژوهش هایی دارند دعوت می شود با شرکت در این گردهمایی آخرین نتایج مطالعات و پژوهش های خود را درباره ایران و مطالعات ایرانی در جهان به صورت مجازی ارائه کنند.

فاطمه جان احمدی، معاون پژوهشی سازمان به عنوان دبیر علمی و علی محمد طرفداری دبیر اجرایی این همایش است و جمعی از استادان این حوزه در عرصه ملی و بین المللی اعضای کمیته علمی این همایش را تشکیل می دهند.

محورهای این همایش با توجه به رویکرد پژوهش های سازمان در حوزه ایرانشناسی، به بررسی فراز و فرود مطالعات ایرانشناسی در جهان طی سده های گذشته و وضعیت کنونی اختصاص دارند. همچنین پنل های تخصصی نیز برای ارئه آخرین دستاورهای حوزه ایرانشناسی در جهان در نظر گرفته شده است.

مهلت ارسال چکیده مقالات برای حضور در این همایش در تاریخ  ۳۱ تیرماه است و مهلت ارسال اصل مقالات ۲۰ مرداد تعیین شده است.

چکیده ها، مقالات و سئوالات مربوط از طریق ایمیل همایش به آدرس: iranologyconference@gmail.com دریافت و پاسخ داده خواهد شد. همچنین مقرر شده تا گزیده مقالات برتر این همایش در قالب ویژه نامه مجلات علمی و یا به صورت کتاب منتشر شود. همچنین زبان کنفرانس فارسی و انگلیسی خواهد بود.

منبع: پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران