نشست‌های تخصصی با موضوع مطالعات ایران‌شناسی و اسلام‌شناسی

میراث مکتوب- نشست‌های تخصصی با موضوع مطالعات ایران‌شناسی و اسلام‌شناسی در قالب همایش بین‌المللی «ایران‌شناسی: تجربه دیروز، وضعیت حال، نگاه به آینده» برگزار می‌شود.

محورهای این نشست‌های تخصصی مربوط به آخرین تحقیقات انجام شده از سوی ایران‌شناسان غیرایرانی در حوزه «تاریخ فرهنگ و تمدن ایران باستان» و «مطالعات مربوط به ایران در جهان اسلام» است و متخصصان و صاحب‌نظران این دو حوزه به زبان‌های فارسی، انگلیسی و عربی دیدگاه‌ها، دستاوردها و تازه‌ترین نتایج مطالعات خود را ارائه خواهند کرد.

همایش بین‌المللی «ایران‌شناسی: تجربه دیروز، وضعیت حال، نگاه به آینده» در تاریخ 1 و 2 شهریور برگزار می‌شود و مهلت ارسال آثار به این همایش تا تاریخ 25 مردادماه اعلام شده است.

توجه به مطالعات انجام شده درباره ایران در دانشگاه‌ها و مراکز مطالعاتی کشورهای جهان اسلام و عرب زبان در آسیا و آفریقا از موضوعاتی است که تا کنون در همایش‌های ایران‌شناسی مورد توجه قرار نگرفته و اغلب این همایش‌ها محدود به حضور و مشارکت ایران‌شناسان کشورهای اروپایی و مراکز مطالعات ایرانی در کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی بوده است. از همین رو برای نخستین بار تصمیم گرفته شده این همایش با محوریت مطالعات ایرانی در کشورهای اسلامی برگزار شود.

لازم به توضیح است، چکیده‌ها، مقالات و سؤالات مربوطه از طریق ایمیل همایش به آدرس: iranologyconference@gmail.com دریافت و پاسخ داده خواهد شد. همچنین مقرر شده تا گزیده مقالات برتر این همایش در قالب ویژه‌نامه مجلات علمی و یا به صورت کتاب منتشر شود.

منبع: پایگاه اطلاع‌رسانی کتابخانه ملی