یادواره «میراث طبیبان» در نکوداشت ابن سینا و زکریای رازی

میراث مکتوب- کتابخانه و موزه ملی ملک برنامه یادواره «میراث طبیبان» را با مجموعه‌ای از نشست‌های علمی- پژوهشی، نمایشگاه‌های مجازی، معرفی نسخه‌های خطی، اسناد تاریخی و واقفان کتاب‌ها و آثار تاریخی، در نکوداشت و گرامی‌داشت ابن سینا و زکریای رازی، دو دانشمند و پزشک بزرگ ایرانی، از یکم تا دهم شهریور 1400 خورشیدی برگزار می‌کند.

این برنامه علمی و پژوهشی همزمان با فرارسیدن روز پزشک و بزرگداشت ابن سینا (یکم شهریور) و بزرگداشت زکریای رازی (پنجم شهریور) برگزار می‌شود.

دکتر حمیدرضا نمازی، دکتر حامد آرضایی، دکتر یونس کرامتی، دکتر محمدجواد اسماعیلی و مهندس هدی اویار حسین، در نشست‌های پژوهشی «میراث طبیبان» درباره پزشکی و پزشکان و دستاوردهای آنان در تاریخ ایران و اسلام سخن می‌رانند.

برنامه‌های یادواره «میراث طبیبان» به شیوه مجازی از صفحه رسمی اینستاگرام موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک پخش خواهد شد.

جزییات برنامه‌ها و آگاهی‌های بیش‌تر در وب‌سایت موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک به نشانی www.malekmuseum.org و صفحه اینستاگرام این موقوفه به نشانی malek_museum_library به آگاهی دوستداران فرهنگ و تمدن خواهد رسید.

کتابخانه و موزه ملی ملک برنامه یادواره «میراث طبیبان» را با همکاری دانشگاه تهران، انجمن تاریخ علم ایران، موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران، موزه تاریخ علوم پزشکی ایران و دانشکده طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایران برگزار می‌کند.