نشست «سیری در نظام اندیشگی مولانا» برگزار می‌شود

میراث مکتوب- همزمان با روزهای نکوداشت شمس و مولانا، مؤسسه فرهنگی اکو، نشستی تخصصی با عنوان «سیری در نظام اندیشگی مولانا» با حضور مولاناپژوهانی از افغانستان، ایران، پاکستان، تاجیکستان و ترکیه برگزار خواهد کرد.

در این نشست -که به‌صورت مجازی برگزار می‌‌شود- سرور بختی، رئیس مؤسسه فرهنگی اکو؛ عبدالله یگین، مدیر مرکز فرهنگی هنری یونس امره در ایران؛ شفیق‌‌الله شفیق، استاد دانشگاه بلخ از افغانستان؛ سیده فلیحه زهرا کاظمی، رئیس بخش زبان و ادبیات فارسی دانشگاه بانوان لاهور از پاکستان؛ کامل جان سعیدعالم، استاد دانشگاه از تاجیکستان و بتول واعظ، استادیار زبان و ادبیات فارسی دانشگاه علامه طباطبائی از ایران؛ به تبیین جایگاه مولانا در منطقه اکو و شرح احوال و آثار ایشان خواهند پرداخت.

«زندگی و زمانه شمس و مولانا»، «نظام اصطلاحی مولوی در مثنوی»، «ارزش‌های معنوی در مثنوی مولوی»، «سرمایه اجتماعی؛ ارمغان عشق در اندیشه حضرت مولانا» و «ترجمه آثار مولانا در پاکستان» ازجمله موضوعات این نشست است.

علاقه‌مندان برای شرکت در این برنامه می‌توانند، دوشنبه 12 مهرماه 1400،  برابر با  4 اکتبر 2021، از ساعت 14 به‌وقت تهران، 9 و 30 دقیقه به ‌وقت ساعت جهانی UTC)، به لینک https://webinar.ecieco.org/ch/rumi مراجعه کنند.