انتشار نخستین پادکست ایرانشناسی به زبان روسی

میراث مکتوب- نخستین پادکست ایرانشناسی با عنوان «با لهجه فارسی» با همکاری رایزنی فرهنگی ایران در مسکو به زبان روسی منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، شماره صفر پادکست «با لهجه فارسی» که به معرفی این پادکست برای مخاطبان روس زبان می‌پردازد، منتشر شد.

این پادکست که با همکاری رایزنی فرهنگی ایران و نماینده بنیاد سعدی در مسکو توسط دانش آموختگان ایرانشناسی و ادبیات فارسی دانشگاه‌های روسیه تولید می‌شود، از این پس اول و پانزدهم ماه میلادی در یادگیرهای مختلف مانند یاندکس، انکر، اسپاتیفای، اپل پادکست و … در دسترس مخاطبان قرار می‌گیرد.

«با لهجه فارسی» به عنوان نخستین پادکست روسی که به طور اختصاصی به ایران می‌پردازد، در نظر دارد با زبانی ساده و بیانی گویا درباره فرهنگ و تمدن ایران و جنبه‌های مختلف ایران امروز برای مخاطب عام روس زبان سخن بگوید. شماره اول «با لهجه فارسی» که به زودی منتشر می‌شود به صورت گذرا مروری بر تاریخ ایران تا زمان حال دارد.

موسیقی تیتراژ آغاز پادکست «با لهجه فارسی» به صورت اختصاصی و اورژینال توسط گروه موسیقی «آیین» به سرپرستی مصطفی رشیدی مطلق برای استفاده در این پادکست در ایران ضبط شده است. این پادکست از پادگیرهای زیر قابل شنیدن است:

Apple Podcasts

https://podcasts.apple.com/us/podcast/с-персидском-акцентом/id1592996410

Anchor :

https://anchor.fm/s-persidskim-akcentom/episodes/ep-e19jppe/a-a6qdc3b

Яндекс.Музыка

‌‌‌‌https://music.yandex.ru/album/19098612

منبع: پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد سعدی