حضور خلوت انس است و دوستان جمعند

ميراث مكتوب - هشتمین دیدار دوستانه مرکز پژوهشی میراث مکتوب با حضور اساتيد و پژوهشگران روز چهارشنبه 25 اردیبهشت در این مؤسسه برگزار شد. در این نشست دکتر سیدعلی موسوی گرمارودی به بیان خاطرات خود با مهدی اخوان ثالث پرداخت.
در ابتداي اين نشست دکتر اکبر ایرانی، مدیرعامل مرکز پژوهشی میراث مکتوب با اشاره به روز 19 اردیبهشت، روز «اسناد و میراث مکتوب» و با گرامی داشت یاد استاد حسن لاهوتی بیان کرد: همزمان با روز اسناد و میراث مکتوب یاد مرحوم استاد حسن لاهوتی را در سرای اهل قلم نمایشگاه کتاب گرامی داشتیم. ایشان با مرکز پژوهشی میراث مکتوب همکاری بسیاری داشتند و ويرايشي كه از مثنوي انجام دادند در اين موسسه آماده چاپ است.
وی با توجه به حضور مرکز پژوهشی میراث مکتوب در بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران و آثار پرفروش این مرکز، گفت: حضور ما امسال در نمایشگاه متفاوت بود و همۀ دوستان شرکت کردند. کتاب های عربی، فروش خوبی داشتند و کتاب های المعتمد فی اصول الدین، شرح التلویحات، دیوان منجیک، ساختار معنایی مثنوی معنوی، مفاتيح الاسرار، ترجمه اناجیل اربعه، جامع اللغات، المقنع فی الحساب هندی، کاغذ در زندگی و فرهنگ ایرانی، جامع الصنایع، استاد بشر، راهنمای تصحیح متون و مفتاح التفاسیر پرفروش ترين آثار ميراث مكتوب بودند.
مجید تفرشی پژوهشگر و تاریخ نگار ایرانی مقیم لندن كه ميهمان اين نشست بودند با اشاره به آثاری که در دست انتشار دارد، گفت: در حوزۀ اسناد تاریخی چند کتاب در دست انتشار داریم که عنوان یکی از این آثار صدای پای دگرگونی نام دارد و مجموعۀ دیگری در دست دارم كه پروژه 12 جلدی با عنوان کتاب آبی انقلاب اسلامی است که برای چاپ این مجموعه به حامی نیاز است.
در ادامه این نشست دکتر سید علی موسوی گرمارودی به بیان خاطرات خود با مهدی اخوان ثالث در انتشارات فرانکلین (علمی و فرهنگی كنوني) پرداخت.
حسن ختام هشتمین نشست دوستانه مرکز پژوهشی میراث مکتوب، شعرخوانی دکتر مصطفی ذاکری برای حاضران بود.
مشروح گزارش اين نشست به زودي بر روي پايگاه اطلاع رساني مركز پژوهشي ميراث مكتوب قرار خواهد گرفت.


افزودن دیدگاه جدید

Filtered HTML

  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.