تمدید مهلت ارسال آثار به همایش «میراث مشترک ایران و هند»

میراث مکتوب- دبیرخانه نخستین همایش بین المللی «میراث مشترک ایران و هند؛ نسخ خطی: ظرفیت ها وچالش ها» (ICCHI) از تمدید مهلت ارسال آثار و مقاله‌ها تا چهارم دی ماه خبر داد.

بررسی پیشینۀ نسخه پژوهی و نسخه شناسی در هند (شیوه‌ها، مطالعات میان رشته­ای، مطالعات دانشگاهی) از جمله اهداف اصلی این همایش بین المللی است. برهمین اساس از محققان ایرانی و غیرایرانی که به زبان های فارسی و انگلیسی آثار و پژوهش هایی دارند؛ دعوت شده با شرکت در این گردهمایی، آخرین نتایج مطالعات و پژوهش های خود را درباره نسخ خطی در جایگاه میراث مشترک دو کشور کهن ایران و هند؛ به صورت مجازی ارائه کنند.

نقد و تصحیح متون و نسخه های خطی، نسخه های خطی غیرایرانی، معرفی نسخه های تازه یاب ونفیس، هنرهای کتاب آرایی، فهرست نویسی و حفظ و نگهداری و مرمت نسخ خطی، شیوه های اطلاع رسانی و معرفی مفاخر و نام آوران عرصه مخطوطات؛ از دیگر محورهای همایش عنوان شده است.

تا کنون بیش از 50 اثر به دبیرخانه این همایش بین المللی ارسال شده است.

لازم به توضیح است، ارتباط با دبیرخانه همایش از طریق آدرس الکترونیکی  iranindiamanuscript@gmail.com  خواهد بود. گزیده مقالات برتر این همایش در قالب ویژه نامه مجلات علمی یا به صورت کتاب منتشر خواهد شد.

 

منبع: پایگاه اطلاع‌رسانی کتابخانه ملی