پیام تسلیت دکتر ایرانی در پی درگذشت آیة‌الله العظمی صافی گلپایگانی

میراث مکتوب- دکتر اکبر ایرانی در پی درگذشت آیة‌الله العظمی صافی گلپایگانی، طی پیامی درگذشت ایشان را تسلیت گفت. متن این پیام را در ادامه می‌خوانید.

ارتحال حضرت آیة‌الله العظمی لطف‌الله صافی گلپایگانی از مراجع بزرگ شیعه را به حوزه‌های علوم دینی، خانواده محترم و دوست دانشمندم دکتر قاسم صافی استاد پیشین دانشگاه تهران تسلیت می‌گویم. ایشان به سبب نوشتن کتاب التعزیر؛ أنواعُه و ملحقاتُه، که یک کتاب تحقیقی فقهی است، برندهٔ جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران و با تأليف کتاب پرتوی از عظمت حسین، برندهٔ کتاب سال ولایت شدند. همچنین در سال ۱۳۸۱ کتاب منتخب الاثر ایشان برگزیدهٔ هفتمین همایش دکترین مهدویت شد.

آن مرحوم از مدرسان بنام حوزه‌های علمیه بودند و شاگردان بسیاری را تربیت فرمودند. بسیار اهل مطالعه و تحقیق و تتبع در موضوعات مختلف بودند. ذوق ادبی خوبی داشتند و از خود دیوان اشعار فارسی و عربی زیبایی به یادگار گذاشتند. خوشوقتم که برخی از آثار شیعی میراث مکتوب مورد عنایت و لطف ایشان بود و حقیر را مورد مهر و محبت خود قرار دادند، به‌طوری که طی نامه‌ای بخشی از سهم امام را برای انتشار مواریث شیعی در اختیار این مؤسسه‌ قرار دادند.

از درگاه ربوبی، علوّ درجات و رضوان و رحمت الهی را برای آن مرجع عالی‌قدر مسئلت دارم.

اکبر ایرانی قمی
مدیرعامل مؤسسه پژوهشی میراث مکتوب