آموزه‌های اخلاقی مثنوی معنوی

میراث مکتوب- کتاب «آموزه‌های اخلاقی مثنوی معنوی» تألیف علی بورونی از سوی نشر دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان چاپ شده و در دسترس عموم علاقه مندان قرار گرفته است.

روح‌اله بابایی، رئیس اداره نشر دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان، در این باره اظهار داشت: این اثر اگرچه با عنوان «آموزه‌های اخلاقی در مثنوی معنوی و تطبیق آن با آیات و روایات» آغاز شد، اما فقط شامل اشاراتی بر چند آموزۀ اخلاقی است که از آن‌ها در مثنوی معنوی نام برده شده است و بررسی و تحقیق همۀ آموزه‌های این کتاب ارزشمند، کاری است بزرگ که در این مختصر نمی‌گنجد.

وی تصریح کرد: آنچه در این کتاب سعی شده تا بررسی شود، بیشتر تطبیق کلام مولانا با آیات و روایات اسلامی است و دربارۀ هر آموزۀ اخلاقی، آیه یا روایتی آورده شده که متناسب با آن بوده است و احتمال داده می‌شود جناب مولانا از این آیه و روایت، در سرودن ابیات الهام گرفته باشد.

وی افزود: در این کتاب فقط به بحث و بررسی سه قوۀ «عقل، غضب و شهوت» پرداخته شده که در نزد عالمان اخلاق، سرچشمۀ صفت‌های فضیلت و رذیلت هستند و برای هرکدام، چند صفت به عنوان نمونه ذکر شده است که دارای ویژگی در آن قوه هستند.

چاپ نخست کتاب «آموزه های اخلاقی مثنوی معنوی» تألیف علی بورونی در 255 صفحه با شمارگان 500 نسخه به بهای 42 هزار تومان از سوی انتشارات دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان راهی بازار نشر شده است.

 

 

افزودن دیدگاه جدید

Filtered HTML

  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.