مراسم اهدای نخستین جایزه حکیم نظامی نوزدهم اسفند برگزار می‌شود

میراث مکتوب- نخستین دوره جایزه حکیم نظامی نوزدهم اسفند با حضور اهالی فرهنگ و هنر و ادبیات برگزار می‌شود.

عبدالمهدی مستکین دبیر نخستین جایزه حکیم نظامی درباره جزییات این رویداد فرهنگی اظهار داشت: کمیسیون ملی یونسکو-ایران با هدف بازگشت به سرچشمه های اصیل زبان پارسی و احیای جایگاه ارزشمند و ممتاز حکیم نظامی در فرهنگ و ادب ایرانی، اقدام به برنامه ریزی برای برگزاری نخستین جایزه حکیم نظامی با هدف پاسداشت و معرفی هر چه پایدارتر این شاعر پارسی کرده است.

وی با اشاره به جزییات برپایی این رویداد فرهنگی توضیح داد: این جایزه در هفت حوزه ادبیات، نظامی پژوهی، خوشنویسی، نگارگری، هنرهای نمایشی، فرهنگ عامه و موسیقی طراحی شده است و برگزیدگان این رویداد عصر پنجشنبه ۱۹ اسفند در تالار وحدت با حضور چهره های ادبی، فرهنگی و هنری معرفی خواهند شد.

دبیر نخستین جایزه حکیم نظامی گفت: تلاش ما بر این بوده افراد و شخصیت هایی را که در طول دوران کاری و علمی و هنری خود سهم عمده ای در ترویج و معرفی آموزه ها و دستاوردهای حکیم نظامی داشته اند به منظور دریافت نشان کمیسیون ملی یونسکو - ایران انتخاب کنیم.

وی گفت: سهم حکیم نظامی پس از حکیم فردوسی در حفاظت و پاسداری از گنجینه زبان و ادبیات پارسی بر کسی پوشیده نیست؛ خزانه واژگانی، تصویرگری‌های بی‌نظیر، بزم‌نامه سرایی‌ها و حکمت‌های جاودان او که در پنج گنج به یادگار نهاده؛ مرزهای زبانی و هویتی ایرانیان را در طول قرن ها حفاظت و پاسداری کرده است.

منبع: ایرنا

 

 

افزودن دیدگاه جدید

Filtered HTML

  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.