پرسش از سوبژکتیویته اشراقی

میراث مکتوب- امروز بیش و پیش از هر موضوع و مساله فلسفی، برای درک وضعیت متفرد خود و موقعیت‌مان در جهان مدرن، نیازمند طرح پرسش از خود و تحقیق در خودشناسی جدید در زمانه‌مان یا به بیان دیگر طرح نظریه سوژه در تفکر فلسفی خودمان (از گذشته تا حال) هستیم. به بیان دیگر، ما نیازمند توصیف و تعریف و تعیین سوبژکتیویته فرهنگ فلسفیِ خودمان هستیم. فرهنگ فلسفی که نمی‌خواهد صرفاً ناظر و مصرف‌کننده تفکر فلسفی جدید و جهان جدید باشد بلکه بازیگر و مشارکت کننده و تغذیه کننده از آن نیز باشد، نیازمند درگیر شدن با چنین مساله بنیادی است. پرسش از سوبژکتیویته اشراقی را می توان به عنوان تلاشی در نظر داشت برای ایده پردازی و مسیریابی و پاسخگویی به مساله‌ای کلی با عنوان پرسش از سوبژکتیویته تفکرِ فلسفیِ جهانِ اسلام از گذشته تا دوره معاصر.

چهارمین نشست از مجموعه درس‌گفتارهایی دربارۀ سهروردی به «پرسش از سوبژکتیویته اشراقی» اختصاص دارد که با سخنرانی دکتر مسعود امید در روز چهارشنبه هجدهم اسفند ساعت ۱۱ صبح برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان می‌توانند این نشست را از اینستاگرام مرکز فرهنگی شهرکتاب به نشانی ketabofarhang، کانال تلگرام bookcitycc و صفحه‌ی این مرکز در سایت آپارات پیگیری کنند.

 

 

افزودن دیدگاه جدید

Filtered HTML

  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.