برگزاری مدرسه تاریخ، فرهنگ و زبان هخامنشی

ميراث مكتوب - مرکز دایره المعارف بزرگ اسلامی مدرسه تابستانی «تاریخ، فرهنگ و زبان هخامنشی» را برگزار می کند.
دوره فشرده آموزشی ده روزه تاریخ، فرهنگ و زبان هخامنشی از 10 الی 20 تیرماه 1392 در مرکز دایرة المعارف برگزار می شود.
هدف از اجرای این دوره آشنایی دانشجویان و علاقه مندان به زبان ایلامی و تاریخ و فرهنگ هخامنشی است. برنامه مدرسه تابستانی مرکز دایرة المعارف شامل آموزش زبان ایلامی هخامنشی و کتیبه بیستون (مقدمه ای بر زبان و خوانش متن) توسط پروفسور ووتر هنکلمن، هر روز از ساعت 15 تا 17 است.
علاوه برآموزش زبان هر روز در این مدرسه کارگاه های یک روزه برگزار می شود که شامل عناوین «سکه شناسی هخامنشی» توسط دکتر حسن رضایی باغ بیدی روز سه شنبه 11 تیر ، «کتیبه داریوش در نقش رستم» توسط دکتر بدرالزمان قریب روز پنج شنبه 13 تیر، «هخامنشیان در بابل» توسط دکتر محمود جعفری دهقی روز شنبه 15 تیر و «مغان در میان شرق و غرب» توسط دکتر احمدرضا قائم مقامی روز دوشنبه 17تیر در ساعت مشخص 17 تا 19 برگزار خواهد شد.
پروفسور کارلو چرتی و دکتر شاهرخ رزمجو از شخصیت های دیگری هستند که به ترتیب در روز های سه شنبه 18 تیر از ساعت 17 تا 19و پنج شنبه 20 تیر از ساعت 19 تا 17 سخنرانی خواهند داشت.
علاقه مندان برای ثبت نام تا 20 خرداد فرصت دارند رونوشت آخرین مدرک تحصیلی، مدرک آشنایی به زبان انگلیسی و شرح حال علمی خود را به نشانی mdehaghi@ut.ac.ir ارسال کنند.
نتایج پذیرش در روز 31 خرداد ماه اعلام خواهد شد و متقاضیان پس اعلام پذیرش برای تکمیل ثبت نام خود مبلغ یکصد هزار تومان بابت هزینه ثبت نام به حساب سپهر شماره 0101769458003 بانک صادرات جماران (کد 1548) به نام مرکز دایرة المعارف بزرگ اسلامی واریز کرده و رسید آن را تا 8 تیرماه به نشانی پست الکترونیکی فوق ارسال کنند.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی دایرة المعارف بزرگ اسلامی

افزودن دیدگاه جدید

Filtered HTML

  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.