نمايش آثار نظامی در كتابخانه‌های آستان قدس رضوی

میراث مکتوب- مجموعه‌ای از آثار ارزشمند نظامی گنجوی در کتابخانه مرکزی و كتابخانه‌های وابسته به آستان قدس رضوی در سطح شهر مشهد و شهرستان‌ها در هفته گرامیداشت اين حكيم فرزانه تاريخ ادبيات ايران به نمايش گذاشته شد.

كتابخانه‌هايي چون مجتمع فرهنگي و کتابخانه‌های امام رضا(ع) درگز، كرمانشاه، تربت حيدريه، اهواز، کتابخانه آيت‌الله بروجردي شهرستان بروجرد و در مشهد كتابخانه مسجدالرضا(ع)، آيت‌الله شيخ مجتبي قزويني بخشي از كتابخانه‌هاي وابسته به آستان قدس رضوي هستند كه به مدت يك هفته نسبت به برپايي اين نمايشگاه‌ها اقدام كردند.
 
 معرفي بهتر حکیم نظامي و مقابله با تحريف فرهنگي در خصوص اين شاعر و داستان‌سراي بزرگ ايراني، افزايش سطح آگاهي مراجعان نسبت به مفاخر و متون كهن زبان فارسي و ترويج فرهنگ كتابخواني از جمله اهدافی است که با برگزاری نمایشگاه دنبال می‌شود
 
«شرف‌نامه»، «هفت پيكر»، «پيرگنجه»، «گنج‌نامه حكمت»، «مخزن الاسرار»، «آواري عشق»، «هفت پيكر نظامي»، «خسرو و شيرين» و «جادوي سخن» از جمله آثار به نمايش گذاشته در اين نمايشگاه‌ها است.

«نظامی گنجوی: استاد الشعراء»، «حكيم گنجه»، «آرمانشهر زيبايي»، «بزرگداشت حکیم نظامی گنجوی» نام برخی از نمایشگاه‌های برگزار شده در کتابخانه‌های وابسته به آستان قدس رضوی است که برخی از آنها به معرفي آثار اين شاعر بزرگ در كانال‌ها و شبكه‌هاي اجتماعي نیز پرداخته‌اند.

گفتني است؛ از سال 95 و با تصويب شوراي عالي انقلاب فرهنگي مقرر شد روز 21 اسفند به نام روز بزرگداشت نظامي گنجوي نامگذاري شود.

منبع: پایگاه اطلاع‌رسانی کتابخانه آستان قدس رضوی

 

 

افزودن دیدگاه جدید

Filtered HTML

  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.