بزرگداشت حکیم «عطار نیشابوری» برگزار می‌شود

میراث مکتوب- انجمن آثار و مفاخر فرهنگی به مناسبت روز بزرگداشت «عطار نیشابوری»، مراسم پاسداشت مقام این حکیم، شاعر و عارف گرانقدر ایرانی را چهارشنبه ۲۴ فروردین ماه ۱۴۰۱ در فضای مجازی برگزار می‌کند.

در این برنامه که از ساعت ۱۶ تا ۱۸ برگزار خواهد شد حسن بلخاری، رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، مهدی محقق، رئیس هیأت مدیره انجمن، محمود شالویی، دستیار وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدعلی اصغر میرباقری فرد، استاد زبان و ادبیات فارسی دانشگاه اصفهان و علی محمد خراسانی، عطار شناس و پژوهشگر ارشد مرکز میراث خطی آکادمی ملی علوم جمهوری تاجیکستان به ایراد سخن خواهند پرداخت.

فریدالدین محمد عطار نیشابوری، معروف به عطار، شاعر و عارف ایرانی قرن ششم و هفتم قمری بود. او برای کسب علم، به هند، عراق، شام و مصر مسافرت کرد. سپس به نیشابور بازگشت و تا پایان عمر در آنجا زیست.«عطار» با علوم مختلفی مانند قرآن، حدیث، فقه، تفسیر، ‌طب، نجوم و کلام آشنا بود که نتیجه آن در آثارش نیز دیده می‌شود. الهی‌نامه، اسرارنامه، خسرونامه و منطق‌الطیر از آثار منظوم عطارند و تذکره‌الاولیا تنها اثر او به نثر است.

این مراسم به صورت زنده از صفحه اینستاگرام انجمن آثار و مفاخر فرهنگی به نشانی زیر پخش می‌شود.

https://www.instagram.com/anjomanasarmafakher2

همچنین علاقه‌مندان می‌توانند فایل‌های تصویری سخنرانان این مراسم را به صورت همزمان در صفحات انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در فضای مجازی در آدرس‌های زیر مشاهده کنند.

https://t.me/anjomanasarmafakher
https://www.aparat.com/mafakherefarhangi

 

 

افزودن دیدگاه جدید

Filtered HTML

  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.