رونمایی از جلد اول «التحفة السعدیة»

میراث مکتوب- آیین رونمایی از کتاب «التحفة السعدیة» قطب الدین شیرازی با تصحیح و مقدمه نجفقلی حبیبی استاد پیشکسوت دانشگاه تهران دوشنبه نهم خردادماه ۱۴۰۱ با همکاری انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در کتابخانه دانشکده الهیات و معارف اسلامی دانشگاه تهران برگزار می‌گردد.

در این مراسم که از ساعت ۱۰ تا ۱۲ برگزار خواهد شد حسن بلخاری رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، مجید معارف استاد دانشگاه تهران و محمد صدر دانشیار دانشگاه علوم پزشکی تهران به ایراد سخن خواهند پرداخت.

این کتاب، مجلد نخست از کتاب چهار جلدی «التحفه السعدیه»، شرحی بر بخش اعظم کتاب اول «قانون» ابن سینا در طب، اثر علامه قطب الدین شیرازی، ابو الثناء محمود بن مسعود بن مصلح فارسی کازرونی شیرازی است.

این اثر از سوی انتشارات دانشگاه تهران با همکاری انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در ۹۲۵ صفحه با شمارگان ۱۰۰ نسخه، به قیمت ۳۵۰۰۰۰ تومان منتشر و روانه بازار نشر شده است.

گفتنی است پیش از این نیز در سال ۱۳۹۸ شمسی منتخب کتاب چهار جلدی «التحفه السعدیه» با عنوان «المنتخب من التحفه السعدیه» با تصحیح و انتخاب دکتر نجفقلی حبیبی توسط انتشارات انجمن آثار و مفاخر فرهنگی منتشر شده است.

حضور در این مراسم برای عموم علاقه‌مندان آزاد است.

دانشکده الهیات و معارف اسلامی دانشگاه تهران در خیابان شهید مطهری تقاطع شهید مفتح، جنب ایستگاه مترو واقع است.

 

 

افزودن دیدگاه جدید

Filtered HTML

  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.