اهدای لوح تقدیر میراث مکتوب به دکتر محمود جعفری دهقی

میراث مکتوب- آیین بزرگداشت دکتر محمود جعفری دهقی همراه با رونمایی از کتاب «دادِستان دینی» (جشن‌نامه دکتر محمود جعفری دهقی) عصر امروز چهارشنبه 25 خردادماه 1401، ساعت 17، در سالن فردوسی خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار شد.

در این مراسم ژاله آموزگار، نصرالله پورجوادی، کاظم موسوی بجنوردی، زهره زرشناس، محمدرضا سحاب، ابوالقاسم اسماعیل‌پور، مصطفی گرجی، جان‌اله کریمی مطهر، سعید فیروزآبادی، علی شهیدی و امین شایسته دوست سخن گفتند.

در بخشی از این نشست لوح تقدیری از سوی مؤسسۀ پژوهشی میراث مکتوب و به دست دکتر اکبر ایرانی، مدیرعامل مؤسسه، به دکتر محمود جعفری دهقی اهدا شد.

در این لوح تقدیر آمده است:

فرزانۀ دانشمند جناب آقای دکتر محمود جعفری دهقی

آینۀ تمام‌نمای فرهنگ ایرانی همواره تصویری از انسان‌هایی را به نمایش گذاشته که همّت والای آنها ستودنی بوده است. دانشى‌مردانی که کارنامۀ پربار آنها، مایۀ مباهات و افتخار مردم فرهنگ‌پرور این کهن بوم و بر بوده است. جناب‌عالی سال‌ها با تدریس در گروه فرهنگ و زبان‌های باستانی دانشکدۀ ادبیات دانشگاه تهران خدمات علمی ارزشمندی انجام داده و مقالات بسیاری را نگاشته و شاگردان علاقه‌مندی را تربیت نموده‌اید؛ بی‌شک این تلاش‌های پرثمر، همواره موجب تعالی و شکوفایی دانش و فرهنگ ايرانى بوده و خواهد بود.

مؤسسۀ پژوهشی میراث مکتوب بر خود فرض می‌داند، کوشش‌های علمی و همّت بلند حضرتعالی را به‌ویژه در حوزۀ مطالعات ایرانشناسی ارج نهد و از درگاه یزدان پاک بهترین کامیابی‌ها را برای شما را خواهان است.

اکبر ایرانی

مدیرعامل مؤسسۀ پژوهشی میراث مکتوب

 

 

برای دیدن گزارش و تصاویر این نشست کلیک کنید.

 

 

افزودن دیدگاه جدید

Filtered HTML

  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.