آیین پنجاهمین سال‌روز درگذشت حاج حسین آقا ملک

میراث مکتوب- آیین پنجاهمین سال‌روز درگذشت حاج حسین آقا ملک در روز ‌چهارشنبه 5 مرداد 1401 از ساعت 17:30 تا ساعت 19 در ساختمان این موقوفه به نشانی «تهران، میدان امام خمینی (ره)، سردر باغ ملی، خیابان ملل متحد (میدان مشق)، کتابخانه و موزه ملی ملک» برگزار می‌شود. سخنرانی، فاتحه‌خوانی و پخش نماهنگ، از برنامه‌های این آیین گرامی‌داشت خواهد بود.

کتابخانه و موزه ملی ملک، نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران و یکی از شش کتابخانه بزرگ کشور در حوزه نسخه‌های خطی با هزاران جلد کتاب و نسخه خطی و آثار تاریخی، به گواهی نام‌دارانِ گستره‌های فرهنگ و هنر اسلامی- ایرانی، از بزرگ‌ترین و کارآمدترین گنجینه‌های فرهنگی ایران به شمار می‌آید. حاج حسین آقا ملک، نیکوکار و فرهنگ‌دوست بزرگ تاریخ معاصر ایران، این گنجینه تاریخی را به همراه منظومه‌ای از موقوفات اقتصادی (در جایگاه پشتوانه مالی پروژه‌های فرهنگی خود) بر آستان قدس رضوی تقدیم کرده است تا همگان بتوانند از آن بهره بگیرند. حجم یک قلم اراضی موقوفه ایشان در خراسان بر 60 هزار هکتار زمین بالغ می‌شود. مرداد 1401 خورشیدی پنجاهمین سال‌روز رحیل این نیکوکار و طلایه‌دار کاروان نیکویی است.

کتابخانه و موزه ملی ملک، دوستداران فرهنگ و تاریخ را به شرکت در آیین یادبود معنوی و فرهنگی این مرد بزرگ فرامی‌خواند. بدون شک حضور مهمانان موجبات شادی روح واقف و رضایت خاطر امام مهربانی‌ها حضرت ثامن‌الحجج علیه آلاف التحیه و الثناء را فراهم می‌سازد.

* با توجه به محدودیت مکان، در صورت حضور لطفا موافقت خود را به شماره (50002938) پیامک کنید.

منبع: پایگاه اطلاع‌رسانی کتابخانه ملک

 

 

افزودن دیدگاه جدید

Filtered HTML

  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.