اطلاعیه در خصوص کارگاه‌های آموزشی میراث مکتوب

میراث مکتوب- به اطلاع پژوهشگران ثبت‌نام‌شده و علاقه‌مندان به شرکت در دورۀ آموزش تعلیق‌خوانی و دورۀ نخست کارگاه تصحیح متون می‌رساند، به دلیل اختلالات اینترنت و عدم امکان برگزاری کلاس‌ها، برگزاری این دوره‌ها به تعویق افتاده است و تاریخ‌های جایگزین متعاقبا از طریق درگاه‌های ارتباطی و اطلاع‌رسانی مؤسسۀ پژوهشی میراث مکتوب اعلام می‌گردد.

همچنین مهلت ثبت نام تا روز برگزاری کلاس‌ها تمدید شده است.

یادآور می‌شود دورۀ تعلیق‌خوانی با تدریس عمادالدین شیخ‌الحکمایی به صورت حضوری و در 10 جلسه برگزار می‌شود و در آن به سیر تحول خطوط تا شکل‌گیری خط تعلیق، نقش رقاع و توقیع در پیدایش قلم تعلیق، کاربردهای خط تعلیق، تنوع و سبک‌های مختلف تعلیق‌نویسی، خواندن اسناد و نسخه‌های خط تعلیق پرداخته خواهد شد.

همچنین دورۀ نخست کارگاه تصحیح متون با تدریس مسعود راستی‌پور به صورت حضوری و در 8 جلسه برگزار می‌شود و در آن به اصول و کلّیّات تصحیح متون پرداخته خواهد شد. سرفصل‌های اصلی این دوره عبارتند از: تصحیح متن، دیروز و امروز؛ دانش‌ها و مهارت‌های مصحّح؛ انواع تصحیح و تصحیح انواع متون؛ اجزای متن مصحَّح: مقدّمه، متن، نمایه‌ها، نسخه‌بدل‌ها، تعلیقات؛ کتابشناسی و ابزارشناسی تصحیح متن؛ رسم‌الخط متون تصحیح‌شده؛ اخلاق تصحیح.

 

علاقه­‌مندان برای ثبت­‌نام در این دوره‌ها، فرم ثبت نام را تکمیل و همراه فیش واریزی دورۀ مورد نظر به ایمیل info@mirasmaktoob.ir یا شمارۀ واتس‌اپ/ تلگرام 09394078921 (آقای شهرام یاری) ارسال نمایند.

مکان: تهران- خیابان انقلاب- بین خیابان دانشگاه و خیابان ابوریحان- شمارۀ 1182 (ساختمان فروردین)- طبقۀ دوم- واحد 8- مؤسسۀ پژوهشی میراث مکتوب

شمارۀ تماس: 66490612

 

کارگاه تعلیق‌خوانی

روز و ساعت برگزاری کارگاه: هفته‌ای یک جلسه، شنبه‌ها، ساعت 15- 16:30

طول دوره :15 ساعت (10 جلسۀ یک و نیم ساعته)

هزینۀ دوره: 700 هزار تومان

 

کارگاه تصحیح متون

روز و ساعت برگزاری کارگاه: هفته‌ای یک جلسه، یکشنبه‌ها، ساعت 15- 16:30

طول دوره :12 ساعت (8 جلسۀ یک و نیم ساعته)

هزینۀ دوره: 600 هزار تومان

 

شماره حساب برای واریز هزینه: 0105684666002 (بانک ملی به نام مؤسسۀ پژوهشی میراث مکتوب)

شماره کارت: 6174-9954-9918-6037

 

دوره‌های این فصل، حضوری در نظر گرفته شده است اما با توجه به درخواست‌ها برای برگزاری کلاس غیرحضوری، در صورتی که تعداد ثبت نام‌کنندگان به حد نصاب برسد با موافقت مدرس، دوره به صورت غیرحضوری نیز برگزار خواهد شد. در صورت تمایل به شرکت در کلاس غیرحضوری، در بالای فرم ثبت نام این درخواست خود را بنویسید.

 

شایان ذکر است که به شرکت­‌کنندگان در این کارگاه، گواهی حضور اعطا می­‌شود.

 

 

افزودن دیدگاه جدید

Filtered HTML

  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.