همکاری مؤسسۀ پژوهشی میراث مکتوب و دانشگاه تربیت مدرس

میراث مکتوب- روز دوشنبه 16 آبان 1401، مؤسسۀ پژوهشی میراث مکتوب میزبان تنی چند از اعضای هیئت علمی و اجرایی دانشگاه تربیت مدرس بود. این جلسه با حضور آقایان دکتر جواد نیستانی عضو هیئت علمی و مدیر گروه باستان‌شناسی دانشکدۀ علوم انسانی ﺩﺍﻧﺸﮕﺎﻩ ﺗﺮﺑﻴﺖ مدرس، دکتر علی شمس‌الدینی عضو هیئت علمی و معاون اداری دانشکده، ‌دکتر روح‌اله رحمتیان معاون اداری و مالی دانشکده، دکتر محمدرضا محمدی عضو هیئت علمی و معاون پژوهشی و فناوری دانشکده، و دکتر اکبر ایرانی مدیرعامل مؤسسۀ پژوهشی میراث مکتوب، محمد باهر مدیر تولید مؤسسه، علی صفری آق‌قلعه مدیر بخش پژوهش مؤسسه و زینب پیری مدیر روابط عمومی مؤسسه برگزار شد.

در ابتدای جلسه، دکتر اکبر ایرانی گزارشی از فعالیت‌های مؤسسه در حوزۀ نشر کتاب و نشریات ارائه نموده و به ظرفیت‌های مؤسسه برای همکاری با گروه‌های علوم انسانی دانشگاه‌ها و معرفی متون ارزشمند برای تحقیق و تصحیح به عنوان پایان‌نامه‌های دانشجویی و مشاوره به دانشجویان در مسیر تصحیح متون معرفی‌شده اشاره کردند.

اعضای هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس نیز با تأکید بر لزوم همکاری بین دانشگاه‌ها و مؤسساتی که به صورت تخصصی در حوزه‌های مرتبط فعالیت دارند، آمادگی و علاقۀ خود را برای ایجاد زمینه‌های برگزاری کارگاه‌های تخصصی تصحیح متون و نسخه‌شناسی توسط مؤسسه، همکاری مؤسسه در مشاورۀ پایان‌نامه‌های دانشجویی مرتبط، تحقیق و ترجمۀ بعضی آثار مهم از زبان فارسی به زبان‌های دیگر، ترجمۀ آثار مهم مستشرقین و فهرست‌نویسی نسخه‌های خطی کتابخانۀ دانشکدۀ علوم انسانی و برخی امور مرتبط دیگر اعلام کردند. این همکاری پس از امضای تفاهم‌نامه با دانشگاه تربیت مدرس اجرایی خواهد شد.

 

 

 

افزودن دیدگاه جدید

Filtered HTML

  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.