زندگی‌نامه و خدمات آیت‌الله مرعشی نجفی

میراث مکتوب- کتاب «زندگی‌نامه و خدمات علمی و فرهنگی آیت‌الله العظمی سید شهاب‌الدین مرعشی نجفی(ره)» از مراجع عظام تقلید و رجال شناس برجسته جهان تشیع به همت انجمن آثار و مفاخر فرهنگی منتشر شد.

آیت‌الله العظمی مرعشی نجفی (۱۳۶۹-۱۲۷۶ ه.ش) یکی از مفاخر امروز عالم تشیع است که حق عظیمی بر حوزه علمیه قم دارد. ایشان از افتخارات بزرگ شیعه‌اند و علاوه بر آن در میان عموم مسلمین نیز شهرت بسزایی دارند و بسیار مورد تجلیل و تکریم علماء اهل سنت مصر، سوریه، یمن، حجاز، پاکستان، هندوستان و… می باشند.

عناوین مقالات منتشر شده در این اثر عبارتند از: «ان العلماء ورثه الأنبیاء»؛ محمود شالویی، زیور دانشوران؛سید محمود مرعشی نجفی، عشق به کتاب؛رضا استادی، آیت الله العظمی مرعشی نجفی در پرتو اطلاعات تاریخی به فهم روایات می پرداخت؛محمدعلی مهدوی راد، آیت الله العظمی مرعشی نجفی و علم انساب؛رسول جعفریان، هدف آیت الله العظمی مرعشی نجفی حفظ تراث اهل بیت (ع) از نابودی بود؛محمدرضا انصاری قمی، منزلت علمی آیت الله العظمی مرعشی نجفی؛محمدعلی کوشا، نگاهی به دریا از دور؛علی رفیعی علامرودشتی، جویبار عطوفت از قله معرفت؛غلامرضا گلی زواره، تعلیقه های آیت الله العظمی مرعشی نجفی بر عمده الطالب؛محمد مرادی، گنجینه شهاب؛حسین رفیعی، شناختنامه حضرت آیت الله العظمی مرعشی نجفی؛محمدباقر بدوی، دفتر یادبود کتابخانه؛محمد حسین اوسطی تهرانی و وصیتنامه آیت الله مرعشی نجفی به روایت تاریخ؛ عبدالحسین طالعی.

کتاب زندگی‌نامه و خدمات علمی و فرهنگی آیت الله العظمی سید شهاب الدین مرعشی نجفی(ره) در شمارگان ۵۰۰ نسخه و با قیمت ۱۳۰هزار تومان روانه بازار نشر شده است.

گفتنی است یکشنبه ۲۲ آبان ماه ۱۴۰۱ در مراسم بزرگداشت آیت الله العظمی مرعشی نجفی(ره) که به همت انجمن آثار و مفاخر فرهنگی و با همکاری کتابخانه ملی ایران در مرکز همایش های بین المللی این کتابخانه برگزار خواهد شد، با حضور جمعی از استادان حوزه و دانشگاه و خانواده این مرجع عالیقدر تقلید از این کتاب رونمایی خواهد شد.

منبع: پایگاه اطلاع‌رسانی انجمن آثار و مفاخر فرهنگی

 

 

افزودن دیدگاه جدید

Filtered HTML

  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.