نگاهی به کتاب خطی الادویه المفرده غافقی

میراث مکتوب- نسخه خطی الادویه المفرده غافقی در کتابخانه و موزه ملی ملک چه داده‌های تاریخی درباره طب و داروسازی سنتی در خود دارد؟ پژوهشگران و جامعه پزشکی چگونه می‌توانند از این درون‌مایه چنین نسخه‌هایی قدیم بهره بگیرند. این پرسش‌ها در نشست علمی «نگاهی به کتاب خطی الادویه المفرده غافقی (برپایه نسخه کتابخانه و موزه ملی ملک)» پاسخ می‌گیرند.

دکتر شمامه محمدی‌فر عضو هیئت علمی گروه تاریخ علم بنیاد دایرة المعارف اسلامی، در نشست علمی «نگاهی به کتاب خطی الادویه المفرده غافقی» درباره نسخه مهم خطی و تاریخی سخن می‌راند. این نشست به مناسبت سی‌امین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران در روز چهارشنبه 25 آبان 1401 خورشیدی از ساعت 12:30 در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود.

«نگاهی به کتاب خطی الادویه المفرده غافقی (برپایه نسخه کتابخانه و موزه ملی ملک)» دهمین نشست از سلسله نشست‌های تاریخ پزشکی در ایران و جهان اسلام است که به کوشش کتابخانه و موزه ملی ملک و هسته پژوهشی تاریخ پزشکی دانشکده طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی ایران برپا می‌شود. این نشست همچنین یکی از برنامه‌های سی‌امین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران به شمار می‌آید که از 21 تا 27 آبان 1401 خورشیدی در سراسر کشور برگزار می‌شود.

 

 

 

افزودن دیدگاه جدید

Filtered HTML

  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.