شمارۀ ۹۷ فصلنامه ماهور

میراث مکتوب- نودوهفتمین شماره از فصلنامه موسیقی «ماهور» (سال بیست و پنجم) ویژه پاییز ۱۴۰۱ به‌تازگی در ۱۸۴ صفحه و بهای ۸۰ هزار تومان منتشر شده و روی پیشخان آمده است.

صاحب امتیاز این نشریه مؤسسه فرهنگی ـ هنری ماهور است و مدیر مسئول و سردبیری آن را نیز به ترتیب سیدمحمد موسوی و ساسان فاطمی بر عهده دارند. سیدمحمد موسوی، بابک خضرائی، آرش محافظ و سعید کُردمافی نیز اعضای هیأت تحریریه را تشکیل می‌دهند.

شماره‏ ۹۷ فصلنامه‏ موسیقی ماهور پنج مقاله در بخشِ «مقاله‌‏ها»، یک مقاله در بخشِ «مفاهیم بنیادین»، یک گفت‌وگو و یک نقد را‬ با خود‬ به همراه‬ دارد. مطالبِ بخشِ «مقاله‌‏ها»، به‌ترتیب، به موضوعات زیر می‌‏پردازند: موسیقی مردم‌‏پسند ترکیه (کاراحسن‏‌اغلو و اسکوگ)، بخشِ موسیقیِ کتابِ ریاض الابرار (سلطاندوست)، مویه‌های مازندرانی (محمودی)، مفهومِ موسیقیِ ملی (صداقت‌کیش) و موسیقی کافه‌ای و سینمای ایران (بیات).

بخشِ «مفاهیم بنیادین» به مسئله قوم‏‌موسیقی‌‏شناسی کاربردی و دخالتِ پژوهشگر در موضوعِ تحقیقش اختصاص دارد و مقاله‌ای در این زمینه ترجمه شده است. در بخشِ «گفت‌وگو»، مصاحبه‌ای کوتاه و قدیمی با عبدالله‌‏خان دوامی درباره‌‏ درویش خان آمده است و بخشِ «نقد و بررسی» شامل مطلبِ کوتاهی است درباره‌‏ مسئله‏ فرم در آلبومِ قدیمیِ ترجیع‌‏بند اثر کیانی و صدیف.‌

 

 

افزودن دیدگاه جدید

Filtered HTML

  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.