پرونده نسخه های خطی در کتاب ماه کلیات گشوده شد

ميراث مكتوب - تازه ترین شمارۀ کتاب ماه کلیات ماهنامه (تخصصي اطلاع رساني و نقد و بررسي كتاب در حوزه اطلاعات، ارتباطات و دانش شناسي) سال شانزدهم، شماره 6 (پياپي 186)، خرداد 1392 با نگاهی ویژه به موضوع نسخه های خطی به چاپ رسید.
فهرست نگاري نسخه هاي خطي، علم و جامعه: تعامل و تكامل نوشته حميدرضا جمالي مهموئي، آرشيو وب در ايران: از تصور تا واقعيت نوشته ميررضا اصنافي عنوان مقالاتی است که پس از سخن سردبیر در این شماره از کتاب ماه کلیات دیده می شود.
نقد و بررسي كتاب هاي فهرستواره دست نوشت هاي ايران (دنا) و فهرستگان نسخه هاي خطي ايران(فنخا) نیز عنوان میزگردی است که با حضور سيدمحمدحسين حكيم، فريبا افكاري، مجيد غلامي جليسه، مصطفي درايتي و ناصر گلباز برگزار شده است.
ماخذشناسي كتاب هاي چاپ سنگي و سربي نوشته مجيد غلامي جليسه ، شيوه نامه پژوهش و نگارش علمي اثر يزدان منصوريان و ژورناليست ها و قانون گذاران معرفي و نقد كتاب خبرنگاري پارلماني از محمدمهدي وحيدي از دیگر مقالات این شماره از کتاب ماه کلیات است.
نگاهي به فهرست دستنويس هاي فارسي كتابخانه اياصوفيه استانبول به قلم اكبر تقي پور، ضد جريان در اخبار جهاني اثر يوسف خجير، دغدغه هاي امروز مطبوعات: نقد و بررسي كتاب نقطه از عليرضا دهقان، ناوبري وب؛ يافته هاي عملي در روزنامه نگاري برخط (آنلاين) و مديريت داده از مصطفي قوانلو قاجار، تاريخ اجتماعي رسانه ها: از گوتنبرگ تا اينترنت نوشته سيدوحيد عقيلي، روش هاي پژوهش كيفي در روابط عمومي و ارتباطات بازاريابي از يزدان منصوريان، نگاهي انتقادي به متن «سند نهضت مطالعه مفيد» تألیف محمدرضا وصفي،مريم چهرقاني مطالب دیگری هستند که در این شماره از کتاب ماه کلیات به چاپ رسیده اند.
ايجاد سامانه جست وجوي كتابخانه اي مبتني بر شناسايي توسط امواج راديويي سه بعدي اثر اسماعيل جعفرپور،ترنس جروم دايم،رازك موهد علي، تحليل كاربرد مدل منبع معني در فرايند مرجع نوشته ابراهيم زارعي،مهدي عليپور حافظي، مجمع عمومي و انتخابات انجمن كتابداري و اطلاع رساني ايران: فروردين 1392 و تازه های نشر عناوین مقالات و مطالب پایانی این شماره از کتاب ماه کلیات است.
كتاب ماه كليات به صاحب امتيازي موسسه خانه كتاب منتشر مي شود.

افزودن دیدگاه جدید

Filtered HTML

  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.