با حضور مدیرعامل مرکز پژوهشی میراث مکتوب انجام می شود؛

برگزاری کارگاه آموزشی مخطوطات و نسخ خطی در دانشگاه ماربورگ آلمان

ميراث مكتوب - کارگاه آموزشی مخطوطات و نسخ خطی با نگاهی به نسخه های خطی ایران، عراق و آلمان در تاریخ 15 ـ 16 جولای 2013(24 ـ 25 تیرماه 1392) در دانشگاه ماربورگ آلمان برگزار میشود.
در این کارگاه آموزشی، دربارۀ روشهای بررسی نسخه های خطی و پیشرفت های جاری (رویکرد تطبیقی با نگاهی به نسخه های خطی اسلامی در ایران، عراق و آلمان) بحث خواهد شد. این کارگاه از سوی مرکز پژوهشهای خاور دور و خاورمیانه(CNMS) با حمایت مالی مرکز تبادلات دانشگاهی آلمان(DAAD) و با مدیریت و هماهنگی عمادالدین شیخ الحکمایی، لزلی ترامونتینی، و کریستف ورنر انجام خواهد شد.
شرکت کنندگان این کارگاه آموزشی دوروزه از ایران: دکتر اکبر ایرانی، مدیرعامل مرکز پژوهشی میراث مکتوب با عنوان «نگاهی به سهم ایرانیان در تألیف متون عربی و تحقیق و تصحیح آنها در عصر حاضر»، دکتر جواد بشری، نسخه شناس و مصحح متون با عنوان «فارسی نویسی در بغداد، بر پایۀ نسخ خطی پیش از سدۀ نهم هجری»، و محمدحسین حکیم، فهرست نگار و نسخه¬شناس با عنوان «بررسی تطبیقی روش های سنتی و نوین فهرست نگاری نسخه های خطی در ایران» خواهند بود.
اسامه نقشبندی (بغداد)، سامیه محمد عباس (تکریت)، حسین جهاد ظاهر الحسّانی (نجف)، عمادالدین شیخ الحکمایی (ماربورگ/ تهران)، زابینه اشمیتکه (برلین)، حسن انصاری (برلین)، الیو ماسروا (مونستر)، کورنلیوس برتولد (لایپزیک) و آنا مارتین(ماربورگ) از دیگر سخنرانان این کارگاه آموزشی هستند.
این کارگاه در تاریخ 15 ـ 16 جولای 2013 ( 24- 25 تیرماه 1392 (در دانشگاه ماربورگ برپا می شود.


افزودن دیدگاه جدید

Filtered HTML

  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.