دکتر ستوده در پیامی به مراسم رونمایی از سرو کهنسال تصریح کرد:

باید آنچه را از دانشمندان گذشته به ما رسیده است پاس داشت

ميراث مكتوب - آيين بزرگداشت يكصمين سالگرد تولد دكتر منوچهر ستوده و مراسم رونمايي از كتاب سرو كهنسال با حضور جمعي از پژوهشگران روز چهارشنبه دوم مرداد در دانشگاه گيلان برگزار شد.
آنچه در ادامه مي آيد پيام دكتر منوچهر ستوده به اين مراسم است:

«بقول خواجه ابوالفضل بیهقی «بدست من امروز جز این قلم
نیست باری خدمتی میکنم».
اگر با این قلم دل سپید کاغذ را سیاه می کنم برای آن جوانان
پاک سرشتی است که چونان من با عشق به زبان و ادبیات فارسی به تحصیل در این رشته روی آورده اند. عاشقان پاکبازی که قلبشان برای فرهنگ ایران و ادب فارسی می طپد مخاطب من آنانند و می خواهم آن عزیزان را هشیار کنم که در نظر بنده وضع تحقیق در ادبیات فارسی و خاصه نقد ادبی در کشور ما رو به افول است. باید همت کرد و آنچه را از دانشمندان گذشته به ما رسیده است پاس داشت و راه آنان را باید پیمود.
دریغ است که راه محققان و دانشمندان فارسی را رها کرد. باید همت کرد و آنچه را از دانشمندان گذشته این رشته به ما رسیده است پاس داشت و راه آنان را پیمود. راهی بس دشوار و پر پیچ تاب است اما روشن و پیداست.
باید با سواد شده و از جهل و نادانی پرهیز کرد. خود دست به زانو نهید و به پا خیزید و برای پیشبرد تحقیقات ادبی حرکت کنید.
يادآور مي شود كتاب سرو كهنسال به مناسبت فرا رسیدن یکصدمین سال ولادت دكتر منوچهر ستوده دانشمند، ایرانشناس، پژوهشگر، شاعر، نویسنده، استاد دانشگاه تهران، استاد جغرافیای تاریخی با عنوان سرو کهنسال (شرح یکصد سال تلاش دکتر منوچهر ستوده) تدوین شده است.
در این اثر مقالات و اشعار گوناگونی در مورد زندگی و خاطرات و سفرهای دکتر منوچهر ستوده درج شده است . در این کتاب آثاری از استاد زنده یاد ابراهیم پورداوود، استاد ایرج افشار، استاد دکتر محمد دبیر سیاقی، دکتر ابراهیم باستانی پاریزی، دکترمحمد جعفر یاحقی، استاد عنایت الله مجیدی، استاد عبدالرحمن عمادی، استاد فریدون نوزاد، استاد مصطفی فرضپور ماچیانی، دکتر ابراهیم شکری دکتر، دکتر علی عبدلی، دکتر علی رفیعی، دکتر افشین پرتو، مومن منفرد، آذر جاودان، هوشنگ عباسی، محسن آریاپاد منتشر شده است.

افزودن دیدگاه جدید

Filtered HTML

  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.