بر خوان آرزو

میراث مکتوب- بر خوانِ آرزو (گفتارهايي در زمينه نظريه‌هاي ادبي و زبان‌شناختي سراج‌الدين علي‌خان آرزو)، تألیف مهدی رحیم پور به چاپ رسید.
این کتاب دارای چهارده مقاله است که به کوشش مهدی رحیم پور به چاپ رسیده و به عنوان یک کتاب تخصصی درباره سراج الدین علی خان آرزو از ادیبان و منتقدان و تذکره نویسان سده 14 هجری قمری است. این کتاب برای نخستین بار به صورت تخصصی به احوالات علی خان آرزو می پردازد.
مقالات این کتاب پیش از این در مجلاتی چون آینه میراث و گزارش میراث منتشر شده است.
از عناوین مقالات این کتاب می توان به احوال و آثار آرزو، زبان، مسائل زباني و مسائل تاريخي زبان‌فارسي از نگاه خان‌آرزو- سنّت تحقيقات واج‌شناسي در تاريخ زبان و ادبيات فارسي –خان آرزو و زبان‌شناسي تطبيقي و تاريخي -ديدگاه‌هاي آواشناختي سراج‌الدين علي خان‌آرزو براساس رسال مثمر -بازبيني يك سنّت - مقولة ساخت و صورت در نزد منتقدان شبه‌قاره -تصحيح و تنقيح متن به سبك و سياق سراج‌الدين علي‌خان آرزو -نظرية دريافت از سراج‌الدين علي‌خان آرزوي اكبرآبادي تا هانس روبرياس آلماني -زوايد الفوايد -عطيّة کبري و موهبت عظمي - نامة حزين به آرزو (متضمن شرح 24 بيت از اشعار خاقاني شرواني) , مدخل آرزو در دانشنامة جهان اسلام اشاره کرد.
بر خوان آرزو تأليف مهدي رحيم‌پور، از سوي مجمع ذخائر اسلامي در 282 صفحه به قطع وزيري، به قيمت 14000 تومان منتشر شده است.

افزودن دیدگاه جدید

Filtered HTML

  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.