ماحصل کرمان گردی دو یار قدیمی

ميراث مكتوب - كتاب كتيبه ها و سنگ نبشته هاي كرمان تحقیق مفصلی است درباره مكان هاي مختلف کرمان كه مهندس محمدحسين اسلام پناه در طول سالیان متمادی به همراه زنده‌یاد ایرج افشار آن را انجام داده‌ است.
در این کتاب همچنين یادداشت‌ هایی از ایرج افشار درباره برخی کتیبه‌ های مهم کرمان افزوده شده است.
مهندس اسلام پناه در شرحي مختصر درباره اين كتاب مي نويسد: «آنچه در اين مجموعه گردآوري شده است حاصل كوچه گرديهاي من است از زماني كه به مدرسه و دانشگاه مي رفتم در سالهاي دهه 30 و 40 تا اكنون كه به جايي نمي روم در دهه 80 و 90 چون آسيب هاي دهر و دست تطاول ابناي بشر نه چيزي براي ديدن گذاشته است نه كتيبه اي براي خواندن.
يادداشتها و عكسهاي تلنبار شده بود و اي بسا داشتند از دست مي رفتند كه به همت زنده ياد ايرج افشار قرار شد به صورت مقاله اي درآيد و در چند شماره پژوهشهاي ايرانشناسي (نامواره دكتر محمود افشار) به چاپ برسد كه اينك عاقبت به خير شده و در سلسله انتشارات موقوفات دكتر محمود افشار به زيور طبع آراسته شد.»
آنچه بيش از هر چيز اين اثر را منحصر به فرد كرده است معرفي كامل و جزيي از كتيبه ها، شكل مساجد، كاروانسراها، آب انبارها و سنگ هاي موجود در شهر كرمان است.
در بخش پاياني اين اثر نيز تصاويري از سنگ نبشته هاي كرمان آمده است.
كتاب كتيبه ها و سنگ نبشته هاي كرمان به كوشش مهندس محمدحسين اسلام پناه در شمارگان 500 نسخه، در 395 صفحه و قطع وزيري به بهاي 175000 ريال به چاپ رسيده است.

افزودن دیدگاه جدید

Filtered HTML

  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.