علم و تمدن در اسلام

ميراث مكتوب - سهم تمدن اسلامی در تاریخ علم موضوعی است که همیشه علاقه مندان و متخصصان تاریخ علم و اسلام شناسی را به خود مشغول داشته است.
دکتر سید حسین نصر، اسلام شناس پرآوازۀ ایرانی، جزو سلسله کتاب های تاریخ علم، علم و تمدن در اسلام را به نگارش درآورد تا بدین نیاز پاسخی گفته باشد. برای آشناسازی خوانندگان غیر متخصص با علوم اسلامی، نویسنده از ارجاعات مفصل و بحث های تخصصی پردامنه در زمینۀ تاریخ علم پرهیز کرده است. نتیجۀ این کوشش کتابی است دربارۀ شاخه های مختلف علم در تمدن اسلامی به زبان ساده و خلاصه، در عین حال برگرفته از آخرین پژوهش های علمی.
این کتاب توسط استاد احمد آرام ترجمه شده است.
این کتاب با هدف مطرح كردن یک دوره کامل تاریخ علوم که محدود به متخصصین فن نباشد تاليف شده و همچنین یک دوره تاریخ علوم هر عصر را با توجه به آخرین تحقیقات علمی عرضه می دارد. در این کتاب از فصول علوم گوناگون اسلامی قسمتهایی انتخاب شده است. کوشش مولف این بوده است که تمامیت تاریخ علوم اسلامی و روش علمی مسلمین و نمونه های از آثار برجسته آنان را جلوه گر سازد.
اصل این کتاب در آغاز امر توسط دانشگاه هارواد در سال 1968 انتشار یافت.
چهره های جهانی علوم اسلامی، شالوده دستگاه تعلیم و سازمانهای تربیتی، جهان شناسی، هیئت، جغرافیا و تاریخ طبیعی و ... برخي از عناوين اين كتاب هستند.
چاپ جديد كتاب علم و تمدن در اسلام نوشته دكتر حسين نصر ترجمه احمد آرام در 412 صفحه، شمارگان 2000 نسخه به بهاي 120000 ريال منتشر شده است.

افزودن دیدگاه جدید

Filtered HTML

  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.