انتشار سنگ نوشته های کوفی: فرهنگ، خط و گرافیک در نیویورک

ميراث مكتوب - سنگ نوشته های کوفی: فرهنگ، خط و گرافیک نام جدیدترین کتاب سید محمدوحید موسوی جزایری، است که ماه آینده به زبان انگلیسی در شهر نیویورک آمریکا منتشر می‌شود.
این کتاب مرجع به مطالعه خط، هنر و فرهنگ خوش نویسی کوفی در ایران می ‌پردازد. در این کتاب، بیش از 100 تصویر با کیفیت از دست نوشته‌ها، سکه‌ ها و سنگ نوشته‌های دوران اسلامی متعلق به تاریخ و تمدن ایران عرضه شده است.
در این کتاب، به تحلیل 37 سنگ نوشته ارزشمند خط کوفی، از نظر خوشنویسی و گرافیک پرداخته شده است. همچنین بررسی نقش بی همتای خط کوفی در ایجاد پیوندهای فرهنگی میان سرزمین‌های مختلف، دیگر مبحث مهم این کتاب است. در ابتدای این کتاب، نوشتاری از پرفسور آنتونی مومپلت، استاد دانشگاه‌های اسپانیا، درج شده است.
بخشي از تصاویر سنگ نوشته‌های کوفی این کتاب توسط فاطمه دانش یزدی، مولف کتاب کتیبه‌های‌های اسلامی شهر یزد تهیه شده است.
«دانشنامه خط کوفی: به همراه مجموعه‌ای رنگی از آثار استادان و اشیای کهن کوفی»، «خط و خوشنویسی در سه جلد؛ جلد اول: خط کوفی؛ جلد دوم: سبک‌های نسخ و ثلث؛ جلد سوم: تایپوگرافی»، «سنگ نوشته‌های به خط ثلث در استانبول ترکیه»، «سنگ نوشته‌های خط کوفی، میراث فرهنگ جهانی» و « گنجینه سکه‌ها، آیینه تاریخ و هنر: آلبومی از سکه‌های دوران اسلامی در موزه حیدرزاده برخي از آثار منتشر شده موسوي جزايري است.افزودن دیدگاه جدید

Filtered HTML

  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.