گذری بر نگارستان ادیب

ميراث مكتوب - کتاب نگارستان ادیب؛ در باب هنر و هنرمندان ایرانی حاوی تصاویری از آثار هنری و فرهنگی متعلق به دوره‌ های تاریخی تیموری، صفوی و قاجار است.

این کتاب در واقع، مجموعه‌ای نفیس قلمداد می شود که گزیده‌ای از آثار هنرمندان دوران تیموری تا زمان معاصر در آن گنجانده شده است. در این کتاب،آثار نقاشان، نگارگران، خوشنویسان و دیگر هنرمندان قدیمی و جدید ذکر شده است که محمد زمان، میرعماد خوشنویس، محمد ابراهیم نقاش ‌باشی،زینت ‌السادات امامی و... برخی ازآنها به شمار می رود.

اين اثر دربرگیرنده تصاویری از مینیاتورهای سنتی از دوران تیموری و صفوی، اشیا و صنایع دستی هنری و میراث فرهنگی چون قلمدان‌ های نفیس، سرقلیان و کتاب متعلق به عبدالعلی ادیب برومند است.

در این اثر همچنين نقاشی هایی از آثار تاریخی، چهره های اشخاص معروف دوره قاجار و نمونه های خطوط و آثار هنری دیگر درج شده است. اثر یادشده که در 300 صفحه روی کاغذ گلاسه چاپ شده از آثار ارزشمندی است که منهای ارزش هنری، دارای ارزش تاریخی نیز هست. بیشتر این آثار از مجموعه های شخصی است.

کتاب نفیس نگارستان ادیب؛ در باب هنر و هنرمندان ایرانی اثر عبدالعلی برومند با شمارگان هزار نسخه، همراه با ترجمه انگلیسی، 304 صفحه و قیمت 200 هزار تومان از سوی انتشارات گلدسته اصفهان روانه کتابفروشی‌ها شده است.

افزودن دیدگاه جدید

Filtered HTML

  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.