رونمایی از کتاب «در بوته نقد» در مراسم تجلیل از دکتر سید علی موسوی گرمارودی

ميراث مكتوب - کتاب در بوته نقد با عنوان دوم «نگاه منتقدان به شعر گرمارودی» مجموعه نقدها و نظرهای تنی چند از ادیبان و منتقدان ایرانی، افغان و تاجیک درباره اشعار دكتر علی موسوی گرمارودی است. نقدهای این کتاب توسط خود شاعر گردآوری شده است.

احمد مهدوی دامغانی، بهاالدین خرمشاهی، حجت‌الله بهمنی مطلق، محمد یزدان پرست، منوچهر اکبری، نورالدین خاکی، حمیدرضا شکارسری، فاطمه حیدری، آرش مشفقی و غلامحسین عمرانی پژوهشگران ايراني هستند كه در اين كتاب بر اشعار موسوي گرمارودي نقد نوشته اند.

همچنین محمدکاظم کاظمی شاعر و منتقد افغان و محمدجان شکوری، کمال الدین عینی، خدایی شریف‌اف، میرزا ملااحمد، صفر عبدالله، عمر صفر، محمدعلی عجمی، دارا نجات و مرضیه اسماعیل زاده از جمله شاعران و منتقدان تاجیک هستند که نقد آن‌ها درباره اشعار موسوی گرمارودی در این کتاب منتشر شده است.

زندگی ‌نامه خودنوشت موسوی گرمارودی، نمونه‌هایی از شعر این شاعر و ادیب پیشکسوت و همچنین فهرست آثار منتشر شده او، ملحقات کتاب را تشکیل می‌دهد.

موسوی گرمارودی در بخشی از پیشگفتار خود بر این کتاب نوشته است: «توزیع نقد نسبت به شاعران (جز چند نام بسیار مشهور) هیچگاه در کشور ما عادلانه نبوده است. محیط‌های نقد ادبی ما، در چهار پنج دهه اخیر، محیط بسیار خاصی بوده است. محیط بسیار ویژه‌ای که خود نیاز به نقد و بررسی جدی دارد. محیطی که بوی سیاست، بوی رفاقت، بوی ودکا، بوی هم‌حزبی و بوی انتقام و تلافی و گاهی حتی بوی دشنام و فحاشی می‌داد و می‌دهد...»

اين كتاب در مراسم بزرگداشت دكتر سیدعلی موسوی گرمارودی كه به همت خانه کتاب ششم آبان ماه از ساعت 10 تا 12 در سرای اهل قلم برگزار می شود، رونمايي خواهد شد.

افزودن دیدگاه جدید

Filtered HTML

  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.