کارنامه پژوهشگران حوزه نسخ خطی و و متن پژوهی

میراث مکتوب - «کارنامۀ پژوهشگران حوزۀ نسخ خطی و و متن پژوهی (1391)» به کوشش سید سعید میرمحمدصادق در شماره جدید کتاب ماه کلیات منتشر شده.

ميرمحمدصادق در چكيده اين مقاله مي نويسد:

از سال 1380 كه به عنوان سردبير مجلۀ آينۀ ميراث مشغول به كار شدم، براى پرهيز از دوباره كارى ها در حوزۀ تصحيح متون و نيز اطلاع رسانى جامع و به موقع به علاقه مندان اين حوزه، شروع به نگارش اين كارنامه كردم.
البته قبلاً نيز در مجلات در اين باره اطلاع رسانى مى شد؛ اما نه به تفكيك كتاب ها و موضوع. پس از آنكه به دبيرى دورۀ چهارم آيين بزرگداشت حاميان نسخ خطى انتخاب شدم، پس از وقفه اى دو ساله، اين كار تا اكنون ادامه پيدا كرده است. اينك كارنامۀ پژوهشگران حوزۀ نسخ خطى و متن پژوهى را كه از فروردين تا پايان اسفندماه 1391 خورشيدى را دربرمى گيرد، تقديم حضور انديشمندان و محققان مى كنم.
شايان ذكر است برخى از آثارى كه در ميان فهرست هاى گذشته از قلم افتاده بود، سعى شده در اين فهرست افزوده شود. بى شك راهنمايى هاى پژوهشگران و نسخه پژوهان بر غناى اين كار خواهد افزود.

متن کامل «کارنامۀ پژوهشگران حوزۀ نسخ خطی و و متن پژوهی (1391)» به کوشش سید سعید میرمحمدصادق که در شمارۀ 191 کتاب ماه کلیات منتشر شده است بر روی فایل بخوانید.
افزودن دیدگاه جدید

Filtered HTML

  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.