کنگره جهانی ابوریحان بیرونی برگزار می شود

ميراث مكتوب - کنگرۀ جهانی ابوریحان بیرونی به مناسبت نهصد و شصت و پنجمین سالگرد درگذشت این دانشمند بزرگ ایرانی برگزار می شود.

این کنگره با عنوان «بیرونی پل ارتباط فرهنگی و تاریخی ایران و شبه قاره» برگزار می شود و از موضوعات آن می توان به بیرونی پیشقدم در ایجاد مکتب هندشناسی، سهم بیرونی در باب علوم و فلسفه و تاریخ، تأثیر زبان و ادبیات فارسی و هنر و معماری ایرانی بر شبه قاره (هند و پاکستان و بنگلادش)، ایجاد و گسترش عرفان و تصوف در شبه قاره (هند و پاکستان و بنگلادش) در دوران غزنویان، تأثیر روابط ایران و هند در زمینه های ایجاد و توسعۀ مالتی – لینگویالیسم و مالتی – کلچرالیسم (میان فرهنگی) در شبه قاره و برداشت مذهبی در نوشته های بیرونی و ارزیابی تاریخی و معنوی و ادبی کتاب بیرونی: تحقیق ما للهند اشاره کرد.

روابط ایران و هند در زمان معاصر بیرونی، نگاهی کوتاه به مسافرت ها و معاشرت بیرونی در هند، زندگی و ابعاد گوناگون شخصیت بیرونی و نقد و بررسی کتاب تاریخ الهند دیگر موضوعات این کنگره است.

زمان ارسال چکیده برای این کنگره تا 30 اوت 2013 و زمان ارسال مقاله نیز تا 30 اکتبر 2013 است.

کنگره جهانی ابوریحان بیرونی اسفندماه سال جاری در دانشگاه داکا، تالار کنفرانس نواب نباب علی چودهوری سینیت هاوس برگزار می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اين كنگره بر روی فايل پايين کلیک کنید.


افزودن دیدگاه جدید

Filtered HTML

  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.