انتشار جلد چهاردهم مقالات تقی زاده

ميراث مكتوب - سیدحسن تقی زاده یکی از مردان موثر در جریان استقرار مشروطیت و از سیاستمداران کشور و همزمان از پژوهندگان برجسته و پیشگامان در پژوهشهای تاریخی به روش علمی و انتقادی بود.

مجلدات مجموعه مقالات تقی‌زاده شامل آثار و مقالات سیدحسن تقی‌زاده است که از مدتها قبل توسط زنده یاد استاد ايرج افشار گردآوری و هم اكنون جلد چهاردهم آن منتشر شده است.

زنده‌یاد افشار بعد از درگذشت تقی‌ زاده، دست ‌نوشته‌ها، مقالات و یادداشت‌های او در زمینه مسائل سیاسی، اجتماعی و ادبی که در مجلات و مطبوعات منتشر شده بودند و بعضا با مداد روی قسمت‌های نه چندان مرغوب کاغذ و ناخوانا بودند، گردآوری کرد.
پس از درگذشت ايرج افشار تعدادی از اين آثار به نام مقالات تقی زاده منتشر شد.

مشروطیت، مانی شناسی، گاهشماری در ایران قدیم، نوشته های سیاسی، نوشته های تحقیقی - ترجمه مرتضی ثاقب فر، فردوسی و شاهنامه، زندگی طوفانی، نطق های مجلس شورا (دوره های 1 و 2 و 5 و 6)،نطق های مجلس شورا (دوره های 7 و 8و 15)، نطق های مجلس سنا، یادداشتهای گاهشماری، اوراق تازه یاب مشروطیت (در دست انتشار) و نامه ها و سندها عناوين سيزده جلد مقالات تقي زاده است.

عنوان جلد چهاردهم مجموعه مقالات تقي زاده نيز زبان و ادبيات فارسي است.

جلد چهاردهم مقالات تقي زاده (زبان و ادبيات فارسي) زير نظر استاد ايرج افشار در شمارگان 2000 نسخه به تازگي از سوي انتشارات توس منتشر شد.

افزودن دیدگاه جدید

Filtered HTML

  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.