کتاب «ابن ‌سینا پژوهی» در راه کتابفروشی‌ ها

ميراث مكتوب - کتاب ابن ‌سینا پژوهی به کوشش فاطمه فنا گردآوری و تا پايان دي ماه منتشر خواهد شد. این اثر در معرفی شخصیت علمی ابن ‌سینا تنها به دانش فلسفه اکتفا نکرده است و مواردی همچون تعلیم و تربیت، پزشکی، تاریخ علم و موسیقی را نیز در برمی‌گیرد.

ابن ‌سینا پژوهی اثری 856 صفحه‌ای و دربردارنده مجموعه‌‌ی از مقالات، مشتمل بر گفت ‌و گو، مقالات تألیفی، ترجمه، تصحیح متون و نسخه ‌شناسی است. در میان برخی از مقالات تألیفی و ترجمه‌ها نیز مطالعات تطبیقی و مقایسه‌ای انجام شده است و از جنبه موضوعی هم، مقالات به پنج دسته همچون: فلسفه، منطق، عرفان، پزشکی و موسیقی تقسیم شده‌اند.

کتاب ابن ‌سینا پژوهی به قلم گروهي از پژوهشگران حوزه‌هاي کتابشناسی،منطق، فلسفه، عرفان، تعلیم و تربیت، پزشکی و تاریخ علم و موسیقی در معرفي انديشه‌ها و آثار شیخ الرئیس ابوعلی سینا تدوین شده است و ده بخش با عنوان‌های «شرح حال و آثار»، «گفت و گو»، «منطق»، «فلسفه»، «عرفان»، «تعلیم و تربیت»، «پزشکی»، «موسیقی»، «نسخه ‌شناسی» و «مطالعات تطبیقی» و در پایان کتاب نیز فهرست انگلیسی مقالات، مقدمه انگلیسی و چکیدۀ انگلیسی مقالات را شامل می‌شود.

این اثر بعد از حدود یک سال و نیم کار، از فراخوان مقاله تا دریافت، هماهنگ سازی، ویرایش و صفحه‌آرایی، چاپ و نشر، به کوشش فاطمه فنا گردآوری شد و تا پايان دي ماه از سوی انتشارات خانۀ کتاب روانه بازار نشر می‌شود.افزودن دیدگاه جدید

Filtered HTML

  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.