همایش بین المللی اندیشه، آثار و خدمات امیرعلیشیر نوایی

ميراث مكتوب - مركز پژوهش ‌هاي آسياي مركزي دانشگاه فردوسي مشهد با همکاري سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي خراسان رضوي، سفارت ازبکستان، افغانستان و تعدادي از سازمان‌ها و مراکز علمي و فرهنگي با هدف گسترش روابط فرهنگي، اجتماعي، سياسي و اقتصادي ميان ايران و كشورهاي آسياي مركزي «همايش بين المللي انديشه ها، آثار و خدمات اميرعلي­شير نوايي»، شاعر دو زبانه، عارف، منتقد اجتماعي، مترجم، تذكره نويس، مدافع فرهنگ و هنر و باني مراكز خيريه و فرهنگي در ايران (بويژه مشهد و آستان قدس رضوي )، ازبكستان و افغانستان را در ارديبهشت ماه سال 1393/ ماه مي 2014 برگزار مي كند تا انديشه ها، آثار و خدمات فرهنگي و نقش او را در ايجاد وحدت فرهنگي كشورهاي آسياي مركزي نشان دهد.

اهداف اين همايش عبارت است از:

1- بزرگداشت و تکريم نقش اميرعلي‌ شيرنوايي در پيوند روابط فرهنگي ايران و کشورهاي منطقه آسياي مرکزي و بررسي راهکارهاي پيوند بيشتر ميان اين ملّتها و توسعه ارتباطات علمي و دانشگاهي در اين قلمرو.

2- آشنايي با تحقيقات جديد تشويق و ترغيب پژوهشگران به گسترش و تعميق تحقيقات علمي در حوزه شناخت اميرعلي شيرنوايي وانديشه ها، آثار و خدمات وي.

3- آسيب شناسي تحقيقات انجام شده درباره اميرعلي­ شيرنوايي و برر‌‌سي راهکارهاي افزايش سطح علمي اين مطالعات.

4- بررسي راهکارهاي ترغيب جامعه براي استفادة موثّر از جايگاه تارخي و فرهنگي اميرعلي­ شيرنوايي در عرصه هاي اجتماعي- فرهنگي.

5- گفتگو و تبادل نظر ‌پژوهشگران کشورهاي منطقه، بر مبناي محوريت بررسي نقش اميرعلي ­شيرنوايي در اين تعامل.

کميتۀ علمي همايش از همۀ محقّقان و پژوهشگران دعوت كرده است تا آخرين يافته‌ هاي علمي خود را بر اساس محورهاي پيشنهادي به نشاني الکترونيکي همايش ارسال کنند.

خلاصه مقالات و مقالات برگزيده در دو مجموعه و مقالاتي که با روش علمي – پژوهشي نوشته شده باشند در ويژه نامۀ مجلّۀ علمي - پژوهشي جستارهاي ادبي (ادبيّات و علوم انساني سابق) به چاپ خواهد رسيد.

زمان ارسال چكيده مقالات به همايش تا روز 27 آذرماه امسال اعلام شده و زمان ارسال اصل مقاله تا تاريخ 25 بهمن ماه سال جاري است.

علاقه مندان مي توانند با مراجعه به وب سايت اين همايش به نشاني
http://amiralishir.um.ac.ir/index.php?module=htmlpages&func=display&pid=1 نسبت به ثبت نام و ارسال مقالات خود اقدام كنند و براي آگاهي بيشتر از اين همايش با شماره 8796827 - 0511 تماس بگيرند.

براي كسب اطلاعات بيشتر درباره موضوعات پيشنهادي اين همايش
اینجا كليك كنيد.افزودن دیدگاه جدید

Filtered HTML

  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.