برپایی کارگاه نسخه شناسی در سال 93

ميراث مكتوب - دکتر اكبر ایرانی، مدیر عامل مرکز پژوهشی میراث مکتوب در نشست هم اندیشیي که روز دوشنبه 16 دی ماه به مناسبت حضور فرانسیس ریشار، نسخه شناس فرانسوی در مركز پژوهشي میراث مکتوب برپا شده بود، خبر از برگزاری کارگاه نسخه شناسی در سال آینده داد و گفت: چند سال پیش ما در این مرکز کارگاه نسخه شناسی داشتیم که در چندین جلسه با حضور استاد عبدالله انوار برگزار شد.
وي افزود: کارگاه دیگری را هم با حضور دکتر علی اشرف صادقی دربارۀ مباحث زبان شناسی و ارتباط آن با تصحیح متون برگزار کردیم. دکتر علی رواقی نیز در چندين كارگاه بررسی مباحث سبک شناسی در تصحیح متون را به عهده داشت.
مديرعامل مركز پژوهشي ميراث مكتوب تصريح كرد: مرکز ما همواره در راه پیشرفت دانش پیرامون نسخ کهن و حفظ میراث مکتوب، پیشرو است. به عنوان مثال کتاب نسخه شناخت علی صفری آق قلعه که در سال 1391 در انتشارات میراث مکتوب به چاپ رسیده است، یکی از گام هایی بوده که در این راستا برداشته ایم. بسیار امیدواریم در آینده متخصصانی در این زمینه داشته باشیم.
مدیر عامل مرکز پژوهشی میراث مکتوب همچنین گفت: قرار است سال آینده در مرکز پژوهشی میراث مکتوب کارگاه نسخه شناسی برگزار کنیم و از استاد فرانسیس ریشار قول گرفته ایم که برای سال آینده جهت حضور در این کارگاه برنامه ریزی کنند. طرح درس و سر فصل ها را هم اعلام خواهیم کرد تا بحث جدی نسخه شناسی رونق بیشتری بگیرد.

.........................................................

اخبار مرتبط

جلسه هم اندیشی با حضور پروفسور فرانسیس ریشار


افزودن دیدگاه جدید

Filtered HTML

  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.