حضور جان لنارت برگرن در همایش «میراث علمی کوشیار گیلانی»

ميراث مكتوب - همايش ميراث علمي كوشيار گيلاني با حضور پروفسور جان لنارت برگرن استاد دانشگاه سیمون فریزر - کانادا و پژوهشگر تاريخ نجوم امروز پنجم اسفند برگزار مي شود.

پروفسور جان لنارت برگرن از سوی مرکز پژوهشی میراث مکتوب برای حضور و سخنرانی در همایش «ميراث علمي کوشیار گیلانی» به ايران دعوت شده است.

درباره جان لنارت برگرن

پروفسور برگرن، در حال حاضر در دانشکدۀ ریاضیاتِ دانشگاه سیمون فراسرکانادا، به پژوهش و تدریس در زمینۀ تاریخ نجوم و ریاضیات یونانی و اسلامی مشغول است. وي تحصیلات خود را در ریاضیات (دانشگاه سیاتل امریکا) به اتمام رسانده و علاوه بر دانشگاه سیمون فراسر، در دانشگاه هایی مانند: ییل، هاروارد و وارویک نیز به پژوهش و تدریس مشغول بوده و پایان نامه دکتر وان بروملن با راهنمایی وی به انجام رسیده است.

حوزۀ پژوهشی پروفسور برگرن، مطالعه و بررسی متون نجومی، هندسی، کارتوگرافی و ... در یونان باستان و دورۀ اسلامی است. وی همچنین در بارۀ روابط علوم ریاضی با حوزه هاي اجتماعی، اخلاقی، فرهنگی و مذهبی نیز مطالعاتی دارد.

همایش «میراث علمی کوشیار گیلانی» روز دوشنبه 5 اسفند سال جاری به کوشش مرکز پژوهشی میراث مکتوب و با همکاری پژوهشکده تاریخ علم دانشگاه تهران از ساعت 15 الی 19 در مجتمع فرهنگی باغ زيبا واقع در تهران، خيابان دكتر علي شريعتي، خيابان قبا، ميدان قبا، خيابان زيبا، نبش كوچه كاج برگزار می شود.

براي مشاهده اخبار اين همايش اینجا كليك كنيد.افزودن دیدگاه جدید

Filtered HTML

  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.