شرح مختصری بر چاپ سنگی

ميراث مكتوب - شرح مختصری بر چاپ سنگی عنوان اثری است که برای نخستين بار به صورتی کاملا مستند و دقیق در دو بخش به تاریخ و تکنیک چاپ سنگی در جهان و ایران می‌پردازد.

کتاب حاضر مشتمل بر دو بخش اصلی است که در بخش اول به گونه ای دقیق و پله به پله به تاریخ صنعت چاپ سنگی در اروپا و بعد از آن در آسیا اشاره شده است.

این بخش از کتاب حاوی اطلاعات و تصاویری جدید و بکر از چاپ سنگی در دوره قاجار است و خوانندگان و علاقه‌مندان به تاریخ چاپ سنگی در دوره قاجار را با بسیاری از مطالب و پژوهش‌های جدید در این حوزه آشنا خواهد كرد.

بخش دوم این کتاب ترجمه اثری است مختصر در باب تکنیک چاپ سنگی که به سال 1820 میلادی در انگلستان انتشار یافته است و محمدجواد احمدی‌نیا، کارشناس ارشد پژوهش هنر اقدام به ترجمه آن كرده است.

از جمله نکات حائز اهمیت در این ترجمه آن است که به صورتی موجز و البته دقیق به معرفی چاپ سنگی و ابزار و ادوات و مراحل آن می پردازد و فاصله زمانی نزدیک انتشار آن با ورود صنعت چاپ سنگی به ایران را بيان مي‌كند.

شرح مختصری بر چاپ سنگی تاليف مجيد غلامي جليسه و محمدجواد احمدي نيا در 84 صفحه، قطع خشتي به بهاي 85000 ريال از سوي انتشارات عطف در سال 1392 به چاپ رسيده است.

افزودن دیدگاه جدید

Filtered HTML

  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.